Oryginalne dziecięce w stylu marynistycznym – dla chłopca lub dziewczynki

string (10) "error stat"
string (10) "error stat"

Dzieci - specjalne pomieszczenie, którego wystrój musi radykalnie różnić się od innych pomieszczeń w domu lub mieszkaniu. Jeśli Twoje dziecko skłania się ku tematyce morskiej, dlaczego nie skorzystać z tej koncepcji? Być może dekoracja w stylu pirackim jest najlepszą opcją dla młodego obstrukcji. Yo-ho-ho, jak mówią, ale zrezygnujemy z butelki.

Styl dziecięcy na morzu

Błędna opinia, że ​​taki wystrój zadowoli tylko chłopców. Dziewczyny też nie mają nic przeciwko temu, by dostać się do sypialni w morzu. Najważniejsze to zapytać ich o to.

Projekt dziecka w stylu marynistycznym

Kluczowe elementy

Jakie wnętrze można nazwać morskim, a jakie atrybuty uosabiają? Wystrój minimalny sugeruje:

 • woda prawdziwa i namalowana;
 • przedmioty morskie, które można wytwarzać ręcznie lub kupować w sklepie z pamiątkami;
 • sprzęt okrętowy w duchu pirackim;
 • mieszkańcy morza ze wszystkich pasów;
 • odpowiednie techniki i materiały kolorystyczne.

Projekt dziecka w stylu marynistycznym

Cóż, od śruby? Tworzymy przejrzysty i uporządkowany design w stylu marynistycznym. Po pierwsze, zdecyduj, jakie elementy chcesz zobaczyć w pokoju, a także wystrój, akcesoria i inne małe rzeczy, które uzupełniają obraz.

Pokój dziecięcy w stylu marynistycznym

Ściany

Warto zacząć od tych elementów. Ściana powinna być monofoniczna, chociaż można rozcieńczyć jeden kolor za pomocą 1-2 odcieni, ale nie przesadzaj z kontrastem. Często projekt zakłada użycie takich tonów jak:

 • niebieski;
 • ochra (piasek);
 • brązowy;
 • biały.

Wariacje na temat zestawu projektowego. Możesz przyjąć gotowe rozwiązanie w stylu "W poszukiwaniu Nemo" lub "Podwodnego Braterstwa". Chociaż takie sztuczki są odpowiednie dla najmłodszych. W przypadku starszych dzieci można zastosować dekor w duchu "Piraci z Morza Karaibskiego", "Wyspa Skarbów" lub "Odyseja Kapitana Krwi".

Dzieci w stylu morskim własnymi rękami

1

Z drugiej strony nic nie stoi na przeszkodzie, aby samemu stworzyć ściany w stylu pirackim. Elementy na ogół nie są zawiłe: wesoły Roger, kilka ciekawych postaci, które można malować na ścianach siebie, a także stare ławki, gdzie bez niego. Jedna ze ścian może być ozdobiona prawdziwą mapą skarbów. Możesz sam narysować lub narysować swoje dziecko, co będzie bardzo interesujące, biorąc udział w procesie tworzenia przedszkola.

Projekt dziecka w stylu marynistycznym

Półki, nisze i wiszące szafki mogą być wykonane w postaci żagli. Wygląd będzie wyjątkowo niezwykły i interesujący. Ponadto przyczynia się do tego projekt pomieszczenia. Inną rzeczą jest to, że takie meble będą musiały być zamawiane. Nie oszczędzaj na zdrowiu dziecka, wybierając tanie materiały. Daj pierwszeństwo drzewu. Po pierwsze, będzie trwać dłużej, zachowując swój pierwotny wygląd. Po drugie, gdzie widzieliście korsarzy, orzejąc morza na szkunery z DSP?

Styl dziecięcy na morzu

Seks

Porozmawiajmy teraz o płciach. Na statku wszystkie maszty są drewniane, ale nie ślepo podążaj za kanonami obstrukcji. Jako wykładzinę możesz wybrać:

 • teksturowany laminat;
 • dywan;
 • ścieżki dywanowe;
 • deska do parkietów.

Marmurowe podłogi, a także linoleum, znikają natychmiast. Pierwsza opcja jest wyjątkowo droga i zimna, a schłodzone dziecko z przewlekłym zapaleniem oskrzeli dalekie jest od tego, co próbujemy osiągnąć. Linoleum jest z natury toksyczne i nadaje się do korytarzy i kuchni, ale nie do kabiny dziecięcej w stylu marynistycznym.

Projekt dziecka w stylu marynistycznym

Ale laminat i parkiet - to samo. Materiały te są ciepłe i doskonale odtwarzają teksturę pokładu. Ponadto można je spać własnymi rękami, znacznie oszczędzając przy instalacji.

Projekt wnętrza dziecka w stylu marynistycznym

Pułap

Kieruj się pierwotnie wymyśloną koncepcją przy wyborze materiału do sufitu. Jego projekt powinien pasować do reszty elementów. Jeśli zdecydujesz się ozdobić wnętrze pokoju dziecinnego w postaci statku z żaglami, to na górze dziecko powinno "widzieć" czyste niebo i słońce. Możesz samodzielnie narysować zdjęcie lub skorzystać z pomocy artysty.

Do sufitu odpowiednie materiały, takie jak:

 • Folia PVC;
 • płyta gipsowo-kartonowa;
 • struktury zawieszone;
 • tynk i kit.

Dziecko dla chłopca w stylu morskim

Pamiętaj, że sufit napinany - to nie jest trywialnie rozciągnięty film na całym obwodzie pomieszczenia. Potrafi nadać styl marynistyczny, zamawiając wydruk tematyczny. Szczególnie popularne jest "gwiaździste niebo", które radykalnie zmieni wnętrze. Twój mały korsarz na swoim pirackim statku będzie mógł "orać morze" nawet w nocy.

Meble i akcesoria

Po wstępnym przygotowaniu dzieci można przejść do zakupu mebli i akcesoriów, które, nawiasem mówiąc, można zrobić własnymi rękami, przy wsparciu dziecka. Zatrzymaj swój wybór na wysokiej jakości naturalnych materiałach. Jedyne, co przychodzi ci na myśl słowo "naturalny", to drzewo, na którym zatrzymamy się. Jego zalety:

 • hipoalergiczność;
 • siła;
 • wytrzymałość;
 • estetyczne piękno;
 • odporność na uszkodzenia.

Chciałem tylko powiedzieć, że meble lepiej "rozrastać się", ponieważ dzieci rosną szybko, a częste zmiany wnętrza i łóżek mogą zostać zrujnowane. Jednocześnie nie warto mu wyrzucać, że łóżko lub krawężnik są drogie. Spowoduje to tylko nieporozumienie i dziecinne obawy o możliwe awarie.

Meble dla dzieci w stylu marynistycznym

Niezbędne elementy w pirackim legowisku muszą być obecne:

 • łóżko
 • szafa
 • krawężnik
 • stół do pisania
 • kilka krzeseł

Cała reszta dla chłopca nie jest konieczna. Dzieci są bardzo aktywne, więc nie ma potrzeby zajmowania miejsca w pokoju. Weź to pod uwagę przy opracowywaniu projektu i wnętrza pokoju dziecinnego.

Meble dla dzieci w stylu marynistycznym

Jeśli chodzi o akcesoria. Fabryki mebli są oczywiście gotowe do stworzenia łóżka w pirackim stylu, tworząc rodzaj statku z kotwicami, kierownicą i innymi atrybutami. Ale jeśli nie chcesz ślepo podążać za swoim pomysłem i obawiasz się, że wnętrze domu może znudzić się dzieckiem, skorzystaj z uniwersalnej techniki odbioru, dodając do standardowego łóżka lub zastawionych przez siebie elementów stołu. W konsekwencji można je usunąć, zamieniając pokój w najbardziej zwyczajny.

Styl dziecięcy na morzu

Jako przydatne i funkcjonalne akcesoria można użyć hamaka, rozciągniętego przy ścianie. Na nim dziecko z przyjemnością odpocznie, czując się jak żeglarz w długiej podróży. Zasłony mogą mieć wygląd żagli rozwijających się na wietrze. Na końcu pudełka zamocuj koło i dzwonek, mocując kotwicę i prowadnice z boku. I nie zapomnij kupić czapeczki w pirackim duchu lub czapce. Resztę dodatkowych elementów i dekoracji, które zamieniają wnętrze w przedszkole w stylu marynistycznym na prawdziwą pozę szkunera, stosuj według własnego uznania.

Morski styl w pokoju dziecięcym

Błędy

Tworząc optymalne wnętrze, rodzice są często porywani, przesycając pomieszczenie niepotrzebnymi elementami lub przejmując się grą kolorów. Pamiętaj, że niebieski i niebieski to zimne odcienie, więc ich nadmierne używanie jest obarczone nieprzyjemnymi konsekwencjami. Dziecko po prostu nie chce mieszkać w takim pokoju.

Nie przesadzaj z projektem. Stwory morskie i mieszkańcy są piękni, ale obfitość ryb, piratów, statków i innych elementów będzie stanowić krzyż na wystrój. Meble nie powinny być surowe i klerykalne, ale nadmierna stylizacja jest również szkodliwa. Jeśli uważasz, że piedestał, symbolizujący koło ratunkowe, będzie bardzo kreatywny, wyróżnia się na tle ogólnego projektu, to jesteś w błędzie. Przede wszystkim trzeba pomyśleć o funkcjonalności.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 78 = 85