Miksery podłogowe z prysznicem: eleganckie wzornictwo na przestronną łazienkę (20 zdjęć)

Takie niezwykłe instalacje hydrauliczne, takie jak miksery podłogowe, stały się bardziej aktywne w ciągu ostatnich kilku dekad. Powodem opracowania nowych modeli było chęć właścicieli domów do pływania ze zwiększonym komfortem. Teraz wanny są często instalowane nie w rogu ani w pobliżu ściany, jak wcześniej, ale w środku pokoju wymagane są specjalne metody komunikacji.

Mikser podłogowy wykonany z brązu
Czarny odkryty mikser

Co to jest mikser podłogowy?

Taki kran łazienkowy wygląda jak wysoki stojak (do półtora metra), wyposażony w wylewkę i uchwyty na ręczniki i prysznic. Urządzenie jest instalowane w podłodze bezpośrednio przy wannie: na życzenie użytkowników albo w nogach, albo z boku na prawo lub lewo. Zakłada się, że rurociąg pod podłogą zostanie ukończony podczas remontu głównego. Jeśli nie jest to możliwe, rury są zamaskowane wzdłuż ścian za pomocą skrzyń hydroizolacyjnych.

Zaprojektuj mikser podłogowy

Mikser podłogowy z prysznicem

Mieszalnik podłogowy do kąpieli zaopatrzony jest w 1-2 podpory, w których ukryte są rury odpowiedzialne za dostarczanie ciepłej i zimnej wody. Podobnie jak wszystkie nowoczesne modele, to urządzenie jest wyposażone w 1-2 zawory, ogranicznik zużycia wody, aerator i zabezpieczenie przed wyciekiem. Zabezpieczenie prądem wstecznym jest również obowiązkowe.

Oryginalny mikser podłogowy do zlewozmywaka i prysznica może mieć różnorodne rozwiązania w zakresie koloru i stylu:

 • minimalistyczny high-tech;
 • retro;
 • stały klasyk;
 • Wiktoriański styl.

Dzięki chromowanej powłoce produkty są pięknie zaprojektowane, trwałe, odporne na naprężenia mechaniczne. Bardzo popularne miksery, których wygląd imituje brąz i złoto.

Dwuuchwytowa mieszarka podłogowa
Chromowany mikser podłogowy

Cechy instalacji inżynierii sanitarnej

Instalacja mieszalnika podłogowego to bardzo skomplikowana procedura, polegająca na przeprowadzeniu generalnego remontu w pomieszczeniu. Rurociągi wykonywane są przed formowaniem jastrychu wypełniającego i układaniem okładziny (z reguły płytki), profesjonalni hydraulicy są przyciągani do pracy. Będziesz potrzebował plastikowych rur o średnicy 25 mm: w podłodze są tworzone koryta, które są następnie wypełniane zaprawą.

Mikser podłogowy z okrągłą wylewką
Mikser podłogowy z kamienia

Do łączenia rur z tworzyw sztucznych stosuje się lutownicę, w przypadku połączenia propylenu z metalowymi, jako adaptery stosuje się specjalne wyposażenie. Na wierzchu kładziony jest jastrych betonowy, a następnie płytki.

Mikser kaskadowy podłogowy
Mieszalnik podłogowy w lakonicznym wykonaniu

Zalety i wady samodzielnego wyposażenia

Miksery podłogowe do wanien, zlewozmywaków, pryszniców w porównaniu z konkurentami mają znaczące zalety:

 • prostota, łatwość użycia;
 • trwałość i niezawodność;
 • możliwość zdobienia wnętrza łazienki.

Przez minusy sprzętu można przypisać wysoki koszt komponentów, a ponadto instalacja miksera podłogowego również wzrośnie do całkiem niezłego centa. Zazwyczaj przestronne pokoje z zainstalowaną pośrodku łazienki znajdują się tylko w elitarnej obudowie, więc to rozwiązanie technologiczne jest dostępne tylko dla użytkowników o dochodach znacznie powyżej średniej.

Mikser podłogowy z konewką

Asortyment produktów

Rynek profili jest zalany produktami krajowych i zagranicznych marek, a wszystkie z nich mają następujące typy mikserów:

 • z dwoma dźwigniami lub zaworami. Jest to klasyczne rozwiązanie konstrukcyjne dla danej klasy inżynierii sanitarnej, ale ma ono wady: uszczelki na zaworach szybko zawodzą wskutek zużycia, to zajmuje dużo czasu, aby dostosować temperaturę strumienia wody obiema rękami;
 • produkt z jedną dźwignią jest wygodniejszy, ponieważ można go obsługiwać jedną ręką. Główną zaletą modelu - obecność ceramicznego wkładu, ale jeśli woda jest sztywna, będzie musiała być regularnie zmieniana;
 • Baterie kaskadowe z prysznicem wyglądają imponująco, ale w praktyce nie są zbyt wygodne. Ponadto mechanizm, który naśladuje wodospad, szybko się psuje;
 • Modele termostatyczne są odpowiednie dla koneserów praktycznego wnętrza: wskaźniki temperatury są wyprowadzane na mini-wyświetlacz, co ułatwia procedurę regulacji, istnieją regulatory odpowiedzialne za oszczędne zużycie, aerator, urządzenie zabezpieczające przed wyciekiem;
 • Urządzenia bezdotykowe są kontrolowane przez cały system czujników podczerwieni. Jest to bardzo higienicznie bezpieczne rozwiązanie, ponieważ użytkownicy nie dotykają zaworów rękami, a także przyczyniają się do znacznych oszczędności wody.
Mikser podłogowy we wnętrzu poddasza
Podłogowy metalowy kran

Osobną niszę w tej kategorii techników sanitarnych zajmują dwa kolejne typy mikserów podłogowych:

1
 • Elektroniczny - jest to ulepszona wersja bezdotykowego kranu, umożliwia tworzenie osobistych trybów zaopatrzenia w wodę, dla każdego z nich można ustawić temperaturę i ciśnienie. To rozwiązanie nie jest odpowiednie tylko w przypadku zwiększonej twardości wody.
 • Łączone kurki podłogowe są wyposażone w wydłużoną wylewkę obrotową, którą można na przemian stosować w łazience i umywalce. Model jest dość wygodny, przyciąga niezwykłą wydajnością, ale jego ruchome elementy szybko się zużywają.
Mikser podłogowy we wnętrzu secesji
Mikser podłogowy

Jakie są kolumny?

Charakterystycznym elementem wnętrza, który wszystkie miksery podłogowe są bez wyjątku, są mocne kolumny, które są mocowane na podłodze w bezpośrednim sąsiedztwie wanny lub zlewu. Ten komponent reprezentuje 1-2 stojaki, na których szczycie znajduje się wylewka, w tym samym segmencie konstrukcji znajduje się głowica wyposażona w wąż.

Znaczącą zaletę obecności w składzie kolumny można nazwać wysoką wytrzymałością takiej kombinacji, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że instalacja hydrauliczna będzie działać w trybie intensywnym.

Niezawodność elementów i materiałów pozwala bezpiecznie wprowadzać kolumny, nawet w drogich wnętrzach, gdzie niepożądane jest dalsze ich odtwarzanie.

Mikser podłogowy w stylu neoklasycznym
Jednouchwytowa bateria stojąca na podłodze

Możliwość łączenia kranów z innymi przedmiotami wnętrza

Jeśli miksery podłogowe są przeznaczone nie tylko do wanny z prysznicem, to znaczy wtedy, gdy planowane jest użycie ich do zlewu, zaleca się zamontowanie takiego hydraulika na środku pomieszczenia.

Ponadto struktura powinna łatwo obracać się w pożądanym kierunku. Potencjalna luka w takim układzie może być wizualnym bałaganem przestrzeni: użytkownicy będą musieli zachować ostrożność, poruszając się między zlewem a łazienką.

Mikser podłogowy w stylu retro

Bardziej wygodne i estetyczne są rozwiązania, w których instalacja podłogowa jest obsługiwana tylko za pomocą czcionki. Wzór użyty tylko do ablucji będzie umiejscowiony na wyciągnięcie ręki, a jeśli jest wyposażony w kurek z jedną dźwignią, właściciel będzie tylko podnosił rękę i dostosowywał wodę - bez zbędnych manipulacji.

Mikser podłogowy ze stali

Często miski i miksery wykonywane są w kontrastujących odcieniach, przylegających do ogólnej przestrzeni pomieszczenia. Na przykład kolumna z wylewem i głowicą natryskową może mieć dekoracyjną powłokę "metaliczną", a następnie misa i podium są zwykle wykonywane w kolorze białym. Pięknie wyglądające krany z brązu, uzupełnione wkładkami z kamieni o niskim guziku lub emalią - stają się pewnego rodzaju akcentem w projektowaniu łazienki.

Mikser podłogowy z termostatem

Ze względu na charakter montażu i produkcji zewnętrznych cech kran odnosi się do elitarnej klasy ceramiki sanitarnej, więc przy wyborze modelu i salonów projektu należy wziąć pod uwagę, że zmiany struktury lub jego lokalizacja nie będzie łatwe - trzeba przełamać wykończenie, demontaż części podłogi oraz wprowadzenie nowego systemu komunikacyjnego. Jeśli chcesz użyć właśnie takiego hydraulika, trzeba wziąć pod uwagę jego relacje z innymi węzłami w pokoju i rzeczywistej realizacji tak, że wynikiem wielu lat radości domowników wywiązują się ze swoich żądań.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 2 = 4