Meble do pokoju chłopca (19 zdjęć): co należy wziąć pod uwagę

Aby udekorować pokój dziecięcy, musisz zwrócić szczególną uwagę na szczegóły. Jeśli dziewczyna jest bardziej odpowiednia dla delikatnych, pastelowych kolorów i pięknych szczegółów, wtedy do pokoju chłopca będą bardzo różne wymagania. Chłopak daje niezwykłe elementy, ciekawe szczegóły, pobudza wyobraźnię i skłania do działania. Odpowiednio, kolor mebli i mebli powinien być właśnie taki. W artykule zastanowimy się, jakie funkcje ma dekoracja pokoju dziecięcego "chłopca", jak wybrać wystrój i meble dla chłopca w jego sypialni.

Meble w pokoju dziecinnym z samolotami dla chłopca

Podstawowe wymagania

Jakich zasad należy przestrzegać przy wyborze mebli i wystroju wnętrz w pokoju chłopca?

  • Konieczne jest wcześniejsze planowanie głównych stref znajdujących się w pomieszczeniu. Jest to miejsce do pracy, w którym znajduje się biurko dla nastolatka, strefa rekreacyjna z łóżkiem lub sofą, miejsce do zabawy dla młodzieży z telewizorem i dywanem, strefa komfortu, w której można znaleźć sprzęt do hobby dziecka. Strefy te mają charakter podstawowy, ale w każdym przypadku rodzice i dziecko decydują, które strefy są priorytetowe, a które z nich mogą być wykluczone lub połączone ze sobą. Aby rozróżnić strefy, może to być kolor lub sytuacja - na przykład strefa gry może być pomarańczowa, a modułowy obszar roboczy - zielony lub niebieski.
  • Rekomendacja dla małych pomieszczeń - w naszych warunkach większość mieszkań jest niewielka - lepiej używać mebli modułowych, które "rosną" razem z dzieckiem. Kupiony, gdy chłopiec miał 5 lat, kącik dla dzieci z pełnym łóżkiem, wygodną szafą i stolikiem na dole, będzie służył regularnie i gdy właściciel skończy 15 lat. Ale, oczywiście, jeśli przestrzeń na to pozwala, lepiej jest rozstawić wszystkie meble osobno, dzięki czemu pomieszczenie dziecięcej sypialni będzie w pełni wygodne i wygodne w odpowiednim stylu, bez stłoczenia.
  • Biurko jest zwykle połączone z komputerem - niewiele osób ma możliwość ustawienia osobnego stołu na lekcje w pokoju i oddzielnej tabeli dla komputera. Ale nie ma się czym martwić - nowoczesne stanowiska komputerowe są dość wygodne i zdolne do wykonywania wszystkich pisemnych funkcji. Ponadto, często zamiast stacjonarnego modelu komputerowego, chłopcy od 10 lat wolą laptopy lub tablety, więc pytanie jest jeszcze prostsze - w przypadku gadżetów w tym stylu oddzielna tabela nie jest wymagana. W ten sposób nastoletnia sypialnia może z łatwością zarządzać jednym stołem, ale - wielofunkcyjnym.
Białe i niebieskie błyszczące meble w pokoju dziecięcym
Beżowe i niebieskie meble w pokoju dziecięcym

Sleeper

Najlepiej oczywiście kupić chłopca, bez względu na to, czy ma co najmniej 10 lat, co najmniej trzy lata, pełnowartościowe łóżko, a nie sofę. To łóżko może być wyposażone w dobry materac ortopedyczny, który eliminuje problemy z kręgosłupem - plagą współczesnych nastolatków siedzących przy komputerze. Nowoczesne meble szafkowe - stoły i krzesła o odpowiedniej wysokości i dobrym prostym grzbiecie - uzupełnią zapobiegawczy efekt łóżka.

Czerwone beżowe meble w pokoju chłopca

Łóżko i materac powinny być wykonane z wysokiej jakości naturalnych lub sztucznych materiałów, bez użycia toksycznych i szkodliwych substancji. Koniecznie zweryfikuj to przy zakupie - meble i materace powinny być certyfikatami jakości. Dotyczy to zwłaszcza mebli przeznaczonych dla noworodków, ale meble młodzieżowe dla nastolatków muszą również spełniać wszystkie wymogi bezpieczeństwa.

Pomarańczowo-niebiesko-beżowe meble w pokoju chłopca

Materac dla noworodków, małego chłopca i nastolatka w wieku 10 lat i starszych powinien być dość wytrzymały i odporny. Natychmiast kup łóżko do wzrostu - osiągając 13-14 lat, chłopiec zacznie rosnąć bardzo szybko, dzięki nastoletniemu przyspieszeniu, więc łóżko powinno mieć zapasy o wielkości 25-30 cm, które nie będą zmieniać łóżka co roku. Nowoczesne meble gabinetowe pozwalają na takie zapasy. Łóżko w formie automatu, szczególnie jak malka od roku lub starszego.

Jak wybrać meble

Główne kryteria wyboru mebli do pokoju chłopca.

Wygląd

To bardzo ważne kryterium. Jeśli konstrukcja mebli nie podoba się dziecku na zewnątrz, wówczas wszystkie jego cechy ortopedyczne, funkcjonalne i inne pozytywne nie są już dla niego istotne. Jeśli widok tego stołu "babci" spowoduje, że uczeń odrzuci, wtedy jego bezwarunkowa wygoda nie ma znaczenia. Dlatego weź pod uwagę współczesne kryteria i skonsultuj się przy wyborze mebli z samym dzieckiem, weź pod uwagę jego życzenia. Ponadto, wygląd tworzy pewną atmosferę w pomieszczeniu - a jeśli tego rodzaju będzie zadowolić dziecko, tutaj będzie czuł się komfortowo i bezpiecznie. Na przykład pokój w stylu marynistycznym przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i nastolatkom w wieku 15 lat.

Bed-loft i inne meble w stylu marynistycznym w pokoju dla chłopca-ucznia

Bed-loft i inne meble w stylu marynistycznym w pokoju dla chłopca-ucznia
Beżowe meble w stylu marynistycznym w pokoju dla chłopca

Stabilność i niezawodność

Jest to bardzo ważne, ponieważ chłopcy nie są bardzo sumienni i ostrożni. Zwykłe lub modułowe meble w swoim pokoju powinny charakteryzować się zwiększoną charakterystyką wytrzymałości i niezawodności. Ważne jest również, aby meble i plac zabaw nie miały niebezpiecznych ostrych kątów, ponieważ chłopcy często aktywnie bawią się i biegają po pokoju. Aby uniknąć urazów zagrażających zdrowiu, meble szkolne powinny mieć zaokrąglone gładkie linie.

Beżowo-niebiesko-zielone meble w pokoju dziecięcym dla chłopca

< div id="attachment_18775" class="wp-caption alignnone" style="max-width: 2000px;"> Szaro-białe meble do pokoju chłopca-nastolatka

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

2 + 7 =