Lustro we wnętrzu salonu: nowe pomysły (31 zdjęć)

Jak wiadomo, lustro jest najbardziej ekspresyjnym obiektem każdego wnętrza, ale bardzo często element ten jest ignorowany jako część wystroju. Większość ludzi woli umieszczać ten piękny przedmiot w korytarzach i łazienkach, a czasami zajmuje tylko wewnętrzną ścianę kredensu.

Nie należy jednak lekceważyć możliwości takiego mebla jako lustra, ponieważ pod względem wystroju każda lustrzana powierzchnia ma ogromny potencjał. Dołącz trochę wysiłku, aby ograniczyć ten diament, a od razu zorientujesz się, jak bardzo Twój pokój dzienny może się zmienić.

Lustro w salonie
Lustro w salonie
Lustro w salonie

Z materiału dowiesz się, jaki rodzaj lustra w salonie najlepiej jest zainstalować i dlaczego lustra we wnętrzu salonu mogą stać się ważnym szczegółem dekoracji.

Lustro w salonie
Lustro w salonie

Funkcje przestrzeni i kształtu

Często lustra są używane we wnętrzu salonu, aby wizualnie rozszerzyć przestrzeń, szczególnie w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni. Dzięki swojej zdolności odbijania światła tworzą dodatkową przestrzeń, która przyczynia się do wypełnienia pomieszczenia głębią i światłem.

Lustro w salonie
Lustro w salonie
Lustro w salonie

Prawdziwie wyglądające lustro można utworzyć za pomocą trzech, pięciu lub dziesięciu lusterek o różnych rozmiarach. Oświetlenie emanujące z lampy zostanie natychmiast odzwierciedlone w różnych lustrach, które stworzą widoczną przestrzeń w salonie.

W klasycznym wnętrzu takie lustra mogą być oprawione przez duże ramy, stworzone na bazie formowania stiuków (można również zastosować podświetlenie).

Nowoczesne lusterka zwykle małe, wąskie ramy o różnych postaciach, ich użyciu lukier (powierzchnia lustra pokryte płynnego rysunku fragmenty komiksy, filmy, dyscyplin sportowych).

Lustro w salonie
Lustro w salonie
Lustro w salonie

Aby stworzyć obraz przestrzenny, który może wdychać życie do wnętrza, zaleca się stosowanie dekoracyjnych luster.

Lustro w salonie
Lustro w salonie

Odbicia lustrzane

Jeśli przeciwległe zwierciadło znajduje się nad kanapą, inne lustro się zawiesi, wtedy efekt pojawi się, gdy powierzchnie lustrzane zaczną odbijać się. Stworzy to kakofonię zarówno natury estetycznej, jak i psychologicznej, dlatego lepiej jest unikać takiego umieszczania przedmiotów.

Lustro w salonie
Lustro w salonie
Lustro w salonie
Lustro w salonie

Lustrzane paski w wystroju narożników w salonie
Lustro w salonie

Efekt dyspersji

Jeśli chcesz utworzyć w salonie rozproszonego światła i sprawiają, że światło przyciemnione i buduar atmosfera i przytulne, można korzystać z lusterek i świateł o niskiej mocy. Przyćmione oświetlenie odbija się w lustrzanych powierzchniach i wypełnia każdy zakątek salonu. Dla większego efektu można użyć ozdobnych metalowych talerzy i sreber, błyszczących świeczników i szklanych wazonów. Każdy z nich doskonale poradzi sobie z rolą reflektorów i uzupełni efekt, jaki stworzysz za pomocą lusterek we wnętrzu.

Lustro w salonie
Lustro w salonie

Lustrzane powierzchnie na suficie

Wkładki lustrzane do sufitów są bardzo powszechnym wariantem dekoracji
wnętrz. Pokój, wyposażony w taki wspaniały sufit, jest bardziej jasny i przestronny.

1
Lustro w salonie

Lustra na sufity doskonale odbijają światło od sufitów. Im większy jest twój żyrandol, tym jaśniejszy będzie on w twoim salonie z lustrzanym sufitem

Lustro w salonie

Cokół z wbudowaną lustrzaną powierzchnią może być również używany jako alternatywa dla konwencjonalnego lustra zawieszonego na ścianie.

Lustro w salonie

Dojrzałe lustro w ozdobnej ramce w klasycznym wnętrzu salonu

Lustro w salonie

Panel lusterek

Bardzo ciekawe panele z lusterkami - złożone kompozycje skomponowane w specjalny sposób z małych fragmentów. Obraz panelu może być ściśle geometryczny lub chaotyczny, kompozycja może łączyć lustra o tym samym lub różnym rozmiarze, są też kombinacje luster z wielobarwnym szkłem. Fragmenty można oddzielić specjalnymi aluminiowymi wkładkami lub przymocować do ściany klejem.

Lustro w salonie

W nowoczesnych sklepach budowlanych można kupić zarówno gotowy panel, jak i zwierciadła, za pomocą których można rozłożyć kompozycję na własny projekt.

Lustro w salonie

Poziome lustrzane panele na ścianie salonu

Lustro w salonie

Lustro w formie mozaiki

Małe lustro w formie mozaiki może wyglądać pięknie w klasycznym wnętrzu lub w salonie w stylu secesyjnym. W takim przypadku będzie to raczej dekoracja niż przydatne akcesorium, ale nadal nie traci swoich właściwości odblaskowych. Pokój z lustrem będzie nadal wydawał się lżejszy i bardziej przestronny.

Lustro w salonie

 

Szafa z lustrami

Jeśli masz mały kompaktowy salon, w którym jest również szafa, nie będzie można naprawić lusterek na roletach w pełnym rozkwicie. Lustrzana ściana utworzona w zmontowanej formie sprawi, że pomieszczenie będzie przestronne i wizualnie głębokie, co niewątpliwie wpłynie na ogólną percepcję. W pomieszczeniach, w których nie musisz martwić się o metry kwadratowe, lustra na szafie można ozdobić wzorami i rysunkami.

Lustro w salonie

Tworzenie dekoracji ściennej za pomocą powierzchni lustrzanych

Wąskie płytki lustrzane mozaika lustrzanej paski mogą stanowić element łączący w wystrój, który zajmuje przestrzeń pomiędzy poszczególnymi złączami dwóch powierzchni różnego rodzaju na bardzo gładką ścianę, na przykład w przypadku przekazywania pokojowej tapety z samego gipsu.

Lustro w salonie

Jeśli lubisz ekstrawagancję, dekoracyjne fragmenty lustra będą doskonałą opcją do przekształcenia wnętrza pokoju. Mogą dekorować meble lub fragment ściany.

Lustro w salonie
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

41 − = 33