Kuchnia w stylu Art Nouveau (19 zdjęć): piękne pomysły wnętrza i wystroju

Styl secesyjny jest najbardziej popularny wśród stylów po klasykach, które wykorzystywane są w dekorowaniu przestrzeni kuchennych. W końcu zapewnia podstawowe cechy, które powinna posiadać nowoczesna kuchnia, a mianowicie indywidualność, funkcjonalność i wygodę. W ten sposób pozwala realizować różne pomysły projektowe. Ten styl jest dziś wybierany jako młodzi ludzie, którzy podążają za nowoczesną modą i coraz więcej dorosłych, dla których klasyk wydaje się być standardem. Piękne i wygodne kuchnie nie tylko tworzą wspólny obraz, ale także dają inspirację, ułatwiając realizację twoich umiejętności. Wnętrze kuchni w stylu Art Nouveau jest w pełni zgodne z tym wymaganiem.

Oryginalna kuchnia w stylu Art Nouveau

Co wyróżnia kuchnię w stylu Art Nouveau

Główne cechy kuchni, wykonywane w określonym stylu, to maksymalna racjonalność w organizacji przestrzeni, troska o każdy szczegół, minimalizm i funkcjonalność. Właśnie z tego względu dobierane są meble, sprzęt AGD, a także w jakich kolorach ten pokój zostanie zbudowany.

Jeśli styl klasyczny bardziej nadaje się do przestronnych pokoi, to nowoczesny wygląd równie dobrze, nawet jeśli kuchnia jest mała. Wybrana jest tylko liczba i kształt elementów zestawu słuchawkowego. Na przykład, proste i kanciaste kuchnie w stylu Art Nouveau są bardziej odpowiednie, jeśli pomieszczenie jest małe. Jeśli jest duży, często praktykuje się wyspę lub półwysep. W tym przypadku meble kuchenne, które są obszarem roboczym, znajdują się na środku pokoju. Kaptur znajduje się nad miejscem, w którym znajduje się wyspa, w celu usunięcia nieprzyjemnych zapachów. Jeśli wyspa nie lubi stylu, możesz użyć zestawu słuchawkowego w kształcie litery U. Ale ta opcja nadaje się tylko do bardzo przestronnych kuchni.

Jasna pomarańczowa kuchnia z podium w stylu secesyjnym

Styl Art Nouveau jest w pewnym sensie zsyntetyzowany. On jest przejściowy między stylem klasycznym i high-tech, i wchłonął z nich wszystko, co najlepsze. Podkreśla następujące funkcje:

  • Używane są jasne linie, co pozwala na nieznaczne powiększenie przestrzeni. Dlatego nawet jeśli kuchnia jest mała, można to zrobić wizualnie więcej;
  • Powierzchnie poziome, na przykład fasady, są zwykle błyszczące. Pozwala to stworzyć efekt jeszcze większej przestrzeni;
  • W produkcji powierzchni metal i szkło są szeroko stosowane. Szkło jest tutaj używane tak mocno, jak to możliwe, aby wykluczyć jego uszkodzenie;
  • Meble, na przykład stoły i krzesła, zdobią stalowe nogi;
  • Fasada i konstruktywne elementy kuchni, wykonane w stylu modernistycznym, wykonane są z nowoczesnych materiałów - płyta wiórowa, płyta MDF, płyta pilśniowa. Powlekanie wykonuje się za pomocą akrylu, folii, tworzywa sztucznego, lakieru, emalii. Tj. materiały, w których fasady otrzymują błyszczące tekstury;
  • Używane nowoczesne urządzenia, które ułatwiają pracę w kuchni. Okap jest głównie typu wbudowanego;
  • Wystrój w kuchni secesyjnej stosuje się minimalnie, aby wykluczyć przeładowanie wnętrza detalami. Ale nawet w tym przypadku wystrój jest nie rzucający się w oczy, więc widok nie przylgnie do indywidualnych szczegółów;
  • Art Nouveau "kocha" stal. Dlatego istotne będzie wytwarzanie poszczególnych elementów, na przykład okuć lub okapu, w tym stylu.

To nie wszystkie cechy nowoczesnej kuchni. Wszakże do wykończenia ogólnego wnętrza można wykorzystać różnorodne materiały, płytki ceramiczne, laminat, linoleum a nawet tablicę z drewna. Jeśli chodzi o sufit, możesz użyć jego różnych opcji, od bielonego do zawieszenia. Najważniejsze, że powinien być w harmonii z ogólną dekoracją pokoju.

Biała kuchnia w nowoczesnym stylu z obfitym oświetleniem
Kuchnia z dużą wyspą i lampami

Jakie zasłony pasują do wnętrza nowoczesnej kuchni

Jeśli styl klasyczny ma więcej do korzystania z naturalnych materiałów, to nowoczesne w tym zakresie nie jest tak surowe. Większość zasłon jest tutaj wykonana z materiałów syntetycznych, które są łatwe do mycia i czyszczenia. I mogą być asymetryczne lub prosto - rolety, żaluzje plisowane, panele, rolety rzymskie, a nawet zwykłe żaluzje.

Rolety w kuchni w stylu Art Nouveau

Rolety w kuchni w stylu Art Nouveau

Cechy stylu Art Nouveau zapewniają maksymalną penetrację naturalnego światła. Dlatego, jeśli pozwala na to układ pomieszczenia, jest on wyposażony w dodatkowe otwory okienne lub rozszerza istniejący. Ogólnie rzecz biorąc, możesz zrealizować prawie wszystkie pomysły tutaj.

Rolety w kuchni w stylu Art Nouveau

Kolorystyka tej kuchni

Jedną z charakterystycznych cech tego stylu jest jego monochromatyczność. Kilka różnych kolorów nie jest tu zalecane, ale możliwe jest wykorzystanie kilku odcieni tego samego koloru. Często występuje tutaj szara skala w kolorach niebieskim i szarym, a także jasnobrązowe odcienie. Może się wydawać, że szara kuchnia sprawi, że się nudzisz. Ale to nie jest tak, ponieważ nie są używane sekcje jaśniejsze odcienie z kanapy lub krzesła z czerwoną tapicerką, stołów i blatów, który jest wykorzystywany w produkcji szkła z jasnym nadrukiem, lampy o różnych odcieniach, fartuch, pokryte zielonymi lub czerwonymi dachówkami.

Wenge, czarne, srebrne i beżowe kolory w kuchni w stylu secesyjnym

Wenge, czarne, srebrne i beżowe kolory w kuchni w stylu secesyjnym

Również w jasnych kolorach często powstaje fartuch, tapeta i zasłony. Ale ten nowoczesny styl w żaden sposób nie ogranicza twoich pomysłów. Dlatego często używa się tu mebli, których fasada jest malowana w pięknych i bogatych kolorach - czerwonym lub niebieskim. Można również znaleźć stylowe, nowoczesne kuchnie, w których fartuch zdobiony jest płytką w kolorze jasnozielonym.

Szaro-biała kuchnia w stylu ArtNouveau

Fioletowo-biała kuchnia

Biała kuchnia nowoczesna

Biała kuchnia, wykonana zgodnie z zasadami nowoczesnego stylu, wygląda bardzo efektownie. Ale w białym wnętrzu wiele osób może czuć się niekomfortowo z powodu nadmiernej jałowości. Dlatego jest rozcieńczany innymi kolorami. Na przykład fasadę można wykonać w dwóch kontrastujących kolorach, a na górze - w trzecim. Nowoczesna kuchnia w bieli to rodzaj złotego środka między nowoczesnością a klasyką. Do oświetlenia wykorzystywane są reflektory punktowe rozmieszczone na kilku poziomach. Dzięki temu światło będzie miękkie i rozprowadzone po obwodzie białej kuchni.

Szaro-biała mała kuchnia w stylu secesyjnym

Beżowa nowoczesna kuchnia

Ten kolor dekoracji kuchni jest bardzo popularny. Przecież neutralna beżowa paleta nie wygląda dobrze, co sprawia, że ​​czujesz się bardziej komfortowo. Dlatego, jeśli biała kuchnia wygląda nudno, to beżowy, nawet w wersji monochromatycznej, zapewnia wygodę i spokój. Beżowy kolor łączy się z niemal dowolnym kolorem, wystarczy wybrać odpowiedni odcień. Nawet czarna skala wygląda tutaj całkiem dobrze. Są tu jeszcze inne neutralne odcienie. Na przykład szary fartuch i szary blat na beżowym zestawie słuchawkowym.

Beżowo-brązowa kuchnia w stylu Art Nouveau

Beżowo-brązowa kuchnia w stylu Art Nouveau

W rzeczywistości beżowy kolor jest brązowy, rozcieńczony białą. Dlatego właściwe będzie rozcieńczenie wnętrza brązowymi detalami. Na przykład postawić stół, którego produkcja wykorzystuje szereg drewna. Wystrój w takiej kuchni odgrywa ważną rolę. Wystarczy zmienić drobne szczegóły, a temperament kuchni zmieni się radykalnie. Światło tutaj również musi być starannie wybrane. Świecznik powinien emitować ciepłe spektrum światła. Jeśli weźmiesz świetlówki, kuchnia będzie szara, a powierzchnie mebli będą wyglądać jak zakurzone i stare.

1
Beżowa kuchnia w stylu Art Nouveau

Kolor czarny i czerwony

Czerwona kuchnia w połączeniu z czarnym wygląda bardzo ekstrawagancko, a nawet odważnie, ale namiętnie i zmysłowo. Te kolory doskonale się uzupełniają: czerwony nadaje wnętrzu wyraz, a czarny może podkreślać czystość linii. Ale projekt kuchni w tym stylu jest w stanie pozwolić tylko na silnych i pewnych siebie ludzi.

Kuchnia z czerwono-brązową fasadą w stylu Art Nouveau

Ten duet jest często rozcieńczany innymi odcieniami, głównie w skali białej. Czerwony kolor tutaj nie powinien być zbyt duży, ponieważ przesycenie tym kolorem może uciskać. W tym kolorze mogą być wykonane, na przykład, krzesła i sofa (tapicerka), część zestawu słuchawkowego (jego fasada), żyrandol. Czarny jest używany jako tło. Na przykład w tej kolorystyce można wykonać blat stołu, fartuch i część ścian. Ale jeśli kuchnia jest mała, użycie ciemnych kolorów jest niepożądane.

Doskonałe połączenie kolorów, jeśli kuchnie są duże. W tym przypadku można wyróżnić różne strefy, na przykład czerwone meble do przechowywania żywności i potraw, czarno-białą wyspę, na której jest zamontowany kaptur, a także obszar roboczy w tym samym układzie kolorów. Czerwona kuchnia jest idealna dla młodych ludzi prowadzących aktywny tryb życia.

Oddzielne momenty na oświetleniu

Wcześniej w kuchni, wykonanej w stylu secesyjnym, wisiał tylko żyrandol, dzięki któremu światło było trochę stłumione. Dzisiaj, w projektowaniu tej kuchni, zmieniły się preferencje. Tutaj reflektory są szeroko stosowane, co dosłownie zalewa pomieszczenie światłem. Świecznik i oprawy powinny być tak dobrane, aby miały surowe formy geometryczne, ponieważ pretensjonalność i bogactwa nie są tym miejscem. Wystrój opraw oświetleniowych jest bardzo rzadko stosowany.

Nowoczesna, stylowa i nowoczesna kuchnia
Brązowa i biała kuchnia

Użyte materiały

W produkcji zestawu kuchennego można stosować zarówno tworzywa sztuczne, jak i lite drewno. Pod tym względem styl secesji nie ogranicza projektantów. Korzystanie z naturalnych materiałów jest nawet preferowane. W końcu układ drewna, powierzchni metalowych i szkła doskonale pasuje. Ale projekt pokoju z takimi materiałami może uderzyć mocno w twoją kieszeń. Dlatego popularne są nowoczesne materiały sztuczne, które zapewniają imitację naturalnych materiałów. Mała kuchnia jest często ozdobiona apartamentem ozdobionym błyszczącymi fasadami. Można to osiągnąć za pomocą folii i plastiku.

Biała i brązowa kuchnia w nowoczesnym stylu

Jeśli pozwala na to miejsce w kuchni, przy stole można zainstalować sofę. Tapicerka wykonana jest głównie ze skóry ekologicznej lub ze skóry naturalnej. Jeśli wolna przestrzeń jest wykorzystywana jako jadalnia, tutaj ważne są stoły i krzesła. Jeśli kuchnia jest mała, zaleca się połączenie jej z salonem.
Projekt kuchni w stylu Art Nouveau wyróżnia się elastycznością i stylem. Różnorodność możliwych rozwiązań kolorystycznych i szeroka przestrzeń do eksperymentów pozwala w pełni zrealizować ich najjaśniejsze pomysły.

Czarna i pomarańczowa kuchnia w stylu Art Nouveau
Nowoczesna wielopoziomowa kuchnia w stylu Art Nouveau
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

93 − 86 =