Kuchnia bez piór – idealna przestrzeń (25 fotek)

Idealne nowoczesne kuchnie bez piór reprezentują inaczej, ale w większości przypadków uważają, że powinny być praktyczne i łatwe w użyciu. Na przykład szafki powinny mieć wiele sekcji i przedziałów, w których można przechowywać:

 • naczynia;
 • urządzenia kuchenne i instrukcje użytkowania;
 • sztućce;
 • sól, mąka, cukier i niektóre inne produkty;
 • przyprawy;
 • podręczniki kulinarne i różne książki z przepisami potraw.

A do wszystkiego, co w danej chwili jest potrzebne, aby mieć łatwy dostęp, wszystkie drzwi i szuflady muszą mieć klamki. Jednocześnie ich duża liczba i wygląd raczej nie przemówią do miłośników nowoczesnych minimalistycznych trendów w designie.

Biała kuchnia bez uchwytów
Kuchnia bez uchwytów w kolorze turkusowym

Właśnie dlatego niedawno wyłaniający się trend w dziedzinie projektowania mebli kuchennych, którego głównym elementem jest całkowite wyłączenie zagród we wnętrzach kuchni, jest dziś tak istotny.

Kuchnia bez piór w prywatnym domu
Czarna kuchnia bez piór

Klasyczne piękne wyposażenie, jeśli jest on oglądany bezpośrednio po posiłku zakupu, miłe dla oka na początku, ale później robi się ciemno metalu oraz ze względu na często skomplikowanych kształtów uchwyty są trudne do czyszczenia. Ponadto, kiedyś czasami natknąć się na różnych kartach wystających górze, na dole lub w środku elewacji mebli kuchennych, co często skutkuje niewielkimi obrażeniami.

Kuchnia bez uchwytów z drewnianym blatem
Kuchnia bez zagród we wnętrzu domu

Dla tych, którzy potrzebują kuchni bez uchwytów, teraz są opcje szafek kuchennych, w których drzwi otwierają się w niekonwencjonalny sposób.

Ponadto rozważa się różne techniki, różniące się zarówno pod względem technologicznym, jak i wygodnym, umożliwiając tworzenie mebli kuchennych, które nie zawierają uchwytów.

Kuchnia bez piór we wnętrzu eko

Mielona fasada

Możesz otwierać szafy bez użycia uchwytów, na przykład za pomocą frezowania fasad. W tym przypadku tworzy on rodzaj "uchwytu / haka" w samej fasadzie. Mielenie odbywa się na całej szerokości fasady, bez naruszania ogólnego składu kuchni, a najczęściej w formie angielskiej litery "L".

Fioletowa kuchnia bez uchwytów

Błyszcząca kuchnia bez uchwytów

Zalety:

 • wygląd kuchni pozostaje jednolity i integralny;
 • Kolor uzyskanego w ten sposób "uchwytu" nie odbiega od koloru fasady;
 • frezowany "uchwyt" nie wymaga stosowania fałszywych paneli.
Kuchnia bez piór w stylu high-tech
Lakoniczny design mebli kuchennych

Profil aluminiowy

Inną opcją, która pozwala zrezygnować z mebli kuchennych bez piór, jest aplikacja do stworzenia "haczyka" profilu aluminiowego. W tej sekcji takim elementem strukturalnym może być:

 • W kształcie litery L;
 • W kształcie litery S;
 • W kształcie litery T.

Kolor profilu jest zwykle srebrzysty, ale często jest wybrany i inne odcienie.

Meble kuchenne bez uchwytów w stylu loft

Zalety:

1
 • zastosowanie profilu aluminiowego nie uniemożliwia umieszczenia w kuchni żadnego sprzętu, w tym wbudowanego, ponieważ jest on faktycznie częścią fasady;
 • możesz otwierać drzwi szafek bez dotykania fasad, nie drapiąc ich i nie pozostawiając odcisków, co jest szczególnie ważne, gdy masz białą kuchnię lub błyszczącą kuchnię;
 • dodatkowe osłony i fałszywe panele nie są wymagane;
 • W przeciwieństwie do opisanego powyżej wariantu frezowania, jest więcej materiałów odpowiednich do wytwarzania fasad.
Zestaw kuchenny z małymi uchwytami

A jeśli wszystkie te same uchwyty?

W takim przypadku, jeśli pozostaniesz w stylu minimalizmu, to muszą być one ledwo zauważalne, jeśli nie ma pragnienia całkowitego ich usunięcia.

Kuchnia w stylu minimalistycznym

Mikroskopijne uchwyty

Zazwyczaj umieszcza się je nie w środku płaszczyzny fasady, ale mocuje się do końca liścia. Jednocześnie uzyskuje się doskonały efekt wizualny. Jednak korzystanie z takich uchwytów nie jest bardzo wygodne.

Kuchnia urządzona w minimalistycznym stylu

Nacięcia

Połysk powierzchni fasady ulega pogorszeniu podczas otwierania ulotek w większym stopniu przy braku uchwytów, niż
gdy są one dostępne. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest uchwyt-wycięcie. Wnęki na powierzchni mebli nie wyglądają jak dysonans we wnętrzu kuchni, ale ich tworzenie kosztuje więcej niż instalowanie tradycyjnego uchwytu ze stali nierdzewnej.

Kuchnia bez uchwytów w kolorze fali morskiej

Uchwyty niewidzialności

Niewidzialny, a raczej prawie niewidoczny, można zrobić uchwyt, jeśli pomalujesz go tonem z elewacją. Możesz pomalować dowolne meble: metalowe, plastikowe, drewniane.

Kuchnia na drzewo bez uchwytów
Kuchnia z uchwytami profilowymi

Na skraju fikcji

Ciekawe, choć nietypowe warianty mebli kuchennych bez uchwytów to kuchnie, w których drzwi otwierane są za pomocą urządzeń dotykowych kontrolowanych tylko poprzez ich dotykanie.

Jeszcze bardziej nietypowym i zaawansowanym rozwiązaniem jest zastosowanie technologii "smart open", odpowiadającej na polecenia głosowe lub machanie rękami. Jednak podobne próbki zestawów kuchennych wciąż można znaleźć głównie na wystawach.

Zestaw kuchenny z drzwiami skrzydłowymi bez uchwytów
Zestaw kuchenny z drzwiami otwieranymi dotykowo
Zestaw kuchenny bez uchwytów w stylu skandynawskim

Łatwo otworzyć, naciskając jeden palec

Dziś najsławniejsi producenci mebli do kuchni bez piór to dwie marki:

 • Blum;
 • Hettich.
Kuchnia bez uchwytów na lekkie drzewo
Kuchnia pod ciemnym drzewem bez uchwytów

Mechanizmy opracowane dla nich w celu otwierania drzwi i popychania skrzynek "push-open" i "tip on" są najczęściej instalowane w nowoczesnych meblach kuchennych bez uchwytów. Otwieranie szafek odbywa się po prostu przez naciśnięcie palcem, czasami używane są silniki elektryczne.

Kuchnia z szufladami bez uchwytów
Kuchnia z wnękami-uchwytami

Ostatnio kuchnia bez piór staje się coraz bardziej popularna. Takie meble są zwykle wykonywane w duchu minimalizmu i mają prostokątny wygląd oraz gładkie proste płaszczyzny fasad, które nie zawierają niepotrzebnych szczegółów. Nie ma w nim wystających elementów, ale otwarte drzwi i szuflady są otwarte, każdy może spróbować.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

7 + 1 =