Kąpiel okrągła: ekskluzywne spa we własnym domu (25 zdjęć)

Okrągła wanna tworzy niezwykłe otoczenie ze względu na niezwykłą formę, poza tym często staje się okazją do korzystania z dodatkowych narzędzi w standardowym codziennym ablucji. Aby poruszać się wśród różnych produktów prezentowanych na rynku profilowym, przede wszystkim należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego wykonana jest instalacja hydrauliczna.

Zalety kamienia naturalnego i sztucznego

Okrągła wanna z kamienia naturalnego z hydromasażem jest elitarnym dodatkiem, który może ozdobić zarówno minimalistyczne, jak i modernistyczne wnętrze. Duże miski z marmurowymi zrębkami wyglądają luksusowo, ale ci, którzy są zainteresowani praktyczną stroną sprawy, powinni pamiętać, że mają dużą wagę i wysokie koszty, poza tym potrzebują szczególnej opieki.

Okrągła żelazna wanna
Okrągła drewniana wanna

Doskonałą alternatywą jest czcionka wykonana z odlewanego marmuru; takie okrągłe kąpiele są kilka razy tańsze od naturalnych, ale na zewnątrz nie różnią się od prototypów.

Okrągła wanna z jacuzzi
Okrągła wanna w pokoju z oknem wykuszowym

Zalety wyrobów sanitarnych ze stali i żeliwa

Teraz rzadko można zobaczyć małe miski wykonane z żeliwa, ale są one pożądane wśród koneserów. Materiał ten doskonale zachowuje temperaturę, umożliwiając dłuższą żywotność w wodzie. Nowoczesne modele pokryte są odporną emalią, która nie obawia się różnic między zimną a gorącą, natomiast okrągłe wanny nawet o małej średnicy mają imponującą masę, co nie zawsze jest wygodne.

Kąpiel owalna
Okrągła wanna wyłożona kafelkami

Stosunkowo lekkie wahania stali nie zachowują tak dobrze ciepła, nie mają również dobrej izolacji akustycznej. W tym przypadku zasób operacyjny i koszt produkcji zależą bezpośrednio od grubości i gatunku użytej stali.

Materiały najwyższej jakości: drewno i szkło

Takie wahania są bardzo pożądane wśród kupujących, którzy chcą wyposażyć egzotyczny projekt pokoju przeznaczonego do zabiegów wodnych. Wanny szklane i modele drewniane nie są wbudowane, ponieważ to esencja produktu powinna być eksponowana, przyjemna dla oka.

Okrągła wanna z hydromasażem
Okrągła wanna we wnętrzu

W centrum uwagi znajdują się półprzezroczyste okrągłe wanny, wokół których budowane są inne projekty wnętrz. Producenci oferują linijki wszystkich kolorów, w razie potrzeby są wyposażone w teksturowane lub stonowane dodatki, co sprawia, że ​​szkło jest heterogeniczne. Takie piękno będzie dość drogie, ponieważ opiera się na specjalnym odpornym na uderzenia materiale.

Okrągła wanna może być również wykonana z różnych rodzajów drewna: orzech, gatunki tropikalne, dąb, modrzew. Osobliwe "kaduszki" mają niewytłumaczalny urok, a ich wykorzystanie wypełniają nieopisane zapachy. W przeciwieństwie do stereotypów, że woda i drewno nie powinny być stale w kontakcie, producenci podkreślają, że np. Produkty dębowe cierpią bardziej z powodu braku wilgoci niż z regularnego kontaktu z nią. Jeśli właściciele takiej łaźni planują odejść na długi czas z domu, pod naciskiem profesjonalistów, napełniają miskę wodą i pozostawiają na cały okres nieobecności.

Okrągła kamienna kąpiel

Cechy akrylowego modelu

Okrągłe wanienki akrylowe są znacznie częściej prostokątne lub nawykowo owalne - wynika to z specyfiki materiału. Produkty mają następujące zalety:

 • mała masa umożliwiająca podnoszenie produktów na dowolne podłogi za pomocą sił ładujących bez użycia specjalnego sprzętu;
 • mało wymagająca opieka;
 • lojalny przedział cenowy;
 • doskonałe przewodnictwo cieplne.

Również wyciskać maty konkurentów kvarilovye - łączą one odporność na zużycie, niezawodność naturalnego kwarcu i elastyczność akrylu. Prezentowana w różnych średnicach kamieniołom, wbudowana, okrągła wanna doskonale uzupełnia wystrój wnętrza - ma równą i błyszczącą strukturę. Dużą masę produktów tłumaczy się grubymi ścianami, ale dzięki temu dźwiękoszczelne właściwości materiału są wzmacniane - w sąsiednich pomieszczeniach nie słychać szumu wody.

Okrągła kamienna kąpiel
Kąpiel okrągła w stylu wiejskim

Kryteria wyboru okrągłej kąpieli

Jeśli aranżacja lokalu odbywa się od zera, warto pomyśleć o wprowadzeniu wbudowanych urządzeń sanitarnych - w tym przypadku można uzyskać wygodny i funkcjonalny obszar do higieny przy jak najmniejszej utracie wolnej przestrzeni. Modele samodzielne wymagają nie tylko miejsca, ale także bardziej przemyślanego wnętrza - nie powinny zajmować przestrzeni, utrudniać dostęp do innych obszarów.

1

Stojąc osobno, wariacje są realizowane w komplecie z ozdobnymi nogami i ramą, są dodatkowo kasetonowe, dekorując według własnego uznania. Wanny do zabudowy są zwykle poszukiwane w domach prywatnych, ponieważ instalacjom towarzyszą układanie rur wewnątrz podpór, co pogłęb
ia komunikację w podłodze.

Okrągła wanna
Okrągła wanna we wnętrzu mieszkania

Małe kopie są zwykle umieszczane na środku pokoju, co podkreśla ich główne znaczenie we wnętrzu. Duże modele poruszają się nieznacznie, aby pokój wyglądał na bardziej przestronny. Warianty z podium są dopuszczalne tylko w przypadku wysokich sufitów.

Okrągła wanna w stylu prowansalskim
Okrągła wanna ze stali

Średnica zewnętrznego obwodu wynosi z reguły 150-180 cm, maksymalna głębokość okrągłej wanny wynosi 70 cm, standardowa głębokość to 40 cm.

Okrągła wanna na poddaszu
Okrągła wanna z miedzi

Kąpiel okrągła może być kulista, stożkowa lub cylindryczna. W pierwszym przypadku jego zewnętrzne ściany mają lekko wypukły kształt. W modelach zwężających dolny obszar jest mniejszy niż ich górna część, natomiast dla cylindrycznych te dwa wskaźniki są takie same.

Okrągła łazienka w podłodze
Kąpiel półokrągła

W codziennej kąpieli zaleca się stosowanie półokrągłych rur instalacyjnych, które lekko zwężają się od dołu - w tym przypadku występuje znaczna oszczędność wody. Specjaliści zauważają, że racjonalny wybór może dotyczyć okrągłej kąpieli narożnej, która zajmie oddzielny obszar, pozostawi miejsce dla innych instalacji hydraulicznych.

Kąpiel okrągła w stylu minimalizmu
Okrągła wanna z lanego marmuru

Niezależnie od tego, który model zostanie wybrany, korzystanie z takich kanalizacji będzie towarzyszyć uczciwym kosztom dostarczania gorącej wody - średnio na jedną sesję przypada od 700 litrów, co jest niewspółmierne do zużycia wody podczas prysznica. Użytkownik będzie musiał zapłacić rundę za sprzęt, jego instalację i późniejszą eksploatację, tak aby okrągłe wanny zostały sklasyfikowane jako elitarna kategoria produktów.

Okrągła wanna na nogach

Przyjemne dodatki, które mogą rozjaśnić czas wolny

Okrągła wanna z hydromasażem nie jest limitem marzeń wyrafinowanych konsumentów! Producenci opracowali bogaty asortyment opcji pomocniczych mających na celu zwiększenie komfortu kąpieli i stworzenie odprężającego otoczenia. Nawet jeśli spodobał Ci się model bez hydromasażu, prawdopodobnie zawiera on przyjemne ulepszenia:

 • kolor i aromaterapia;
 • podświetlenie wody;
 • wbudowany podgrzewacz wody;
 • zagłówek i podłokietniki;
 • na dole - powłoka antypoślizgowa;
 • Uchwyty ułatwiające ucieczkę przed wodą;
 • system dezynfekcji.

Okrągła wanna we wnętrzu jest wygodna nie tylko do codziennych ablucji, ale także do wypoczynku w otoczeniu, które nie ustępuje możliwościom drogich salonów spa.

Okrągła wbudowana wanna
Okrągła pozłacana wanna

Konkretna forma pozwala rozkoszować się wodą w wodzie lub pływać z dzieckiem. I zorganizować wieczór samotności, relaksu i spokoju, wystarczy zapalić świece, podnieś sole zmiękczające i pachnącą pianę!

Okrągła kąpiel akrylowa
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

60 + = 62