Jak wybrać łóżko dla dziewczynki? (27 zdjęć)

Miejsce do spania jest bardzo ważne w życiu każdej osoby, dziecka lub osoby dorosłej. Łóżko odbywa się o jedną trzecią czas jego urządzeń zależy od tego ile jakość snu i jak właściwa postawa. A jeśli osoba dorosła wstaje z łóżka rano i wraca do niego dopiero wieczorem, dziecko może go użyć jako schronienia, jako trampoliny do gier jak przytulnym schronieniem dla wyobraźni.

Łóżko dla dziewczynki w stylu angielskim

Łóżko dla dziewczynki z baldachimem

Ponieważ wybór łóżka dla dziewczynki musi być ostrożny i uwzględniać wszystkie niuanse. Ceną błędu jest niewłaściwe ukształtowanie kręgosłupa, brak przytulności i niezadowolenie dziecka.

Białe łóżko dla dziewczynki

Łóżko na poddaszu dla dziewczynki

Co należy wziąć pod uwagę?

Niuanse są zawsze bardzo ważne. Możesz kupić doskonałe łóżko dla dziewczynki - piękną, drewnianą, prawdziwą dekorację sypialni - ale tęsknisz za materacem. Albo, wręcz przeciwnie, kup wygodne, wygodne, miękkie łóżko, ale nie uwzględniaj, że nie pasuje do wnętrza. Tylko rozsądna kombinacja wszystkich czynników pozwala wybrać naprawdę odpowiednie łóżko dla dziewczynki.

Łóżko dla dziewczynki w klasycznym stylu

Drewniane łóżko dla dziewczynki

Formularz

Może to być łóżko podwójne lub pojedyncze, łóżko na poddaszu, łóżko sypialniane, łóżko. Może mieć nogi, a może solidne dno, może być z miękkim zagłówkiem, a nawet z rozkładaną sofą. Ważne jest, aby forma odpowiadała potrzebom konkretnej dziewczyny i była odpowiednia dla konkretnego pokoju dziecka.

1

Materac

Może być miękki lub twardy, wykonany z materiałów syntetycznych lub naturalnych, z lub bez sprężyn. Wybór do wyboru zależy od wieku dziewczynki - materace używane od 3 lat bardzo różnią się od tych, które można położyć na łóżku dla nastoletniej dziewczyny.

Materiał

Może to być drzewo, może metal, może płyta wiórowa. Różne materiały mają różne właściwości.

Rozkładana sofa dla dziewczynki

Łóżko z domem dla dziewcząt

Kolor

Kiedy dorośli myśleć o łóżko dla dziewczynek, często wchodzą w coś różowego głowie, powietrze, niezwykłe, ale biorąc pod uwagę dziewczyna może nie jak różowego koloru w określonym pomieszczeniu, nie mógł przyjść, bo jest to konieczne, aby wybrać mądrze, koncentrując się na ich własnej sytuacji .

Łóżko dębowe dla dziewczynki

Dodatkowa funkcjonalność

Wysuwane łóżka, sofy, kabiny, łóżka z szufladami, łóżka z baldachimem, duże łóżka - rodzaje łóżek są zróżnicowane i każdy ma swoje własne cechy. Aby wybrać jedną, najbardziej odpowiednią, należy uważnie przeczytać opcje.

Może się wydawać, że wybór jest trudny i neposilen, ale naprawdę wystarczy podjąć trud, aby zrozumieć, aby kupić dokładnie, idealne łóżko, które zadowoli zarówno dziewczynka i jej rodzice.

Łóżko piętrowe dla dziewczynek

Łóżko ze zjeżdżalnią dla dziewczynki

Formularz

Pierwszą rzeczą, o której należy pomyśleć, to forma, jaką powinno mieć łóżko. Istnieje wiele opcji, które można podzielić na kilka grup.

Proste łóżko

Nie jest bardzo oryginalny, ma dno, nogi, głowę. W razie potrzeby można wyposażyć ją w dowolną dodatkową funkcję - pod łóżkiem można wyposażyć szuflady, od góry wykonać nad łóżkiem koronę, położyć boki, przymocować szafkę. Możesz uznać tę opcję za klasyczną, która nigdy nie jest przestarzała i łatwo się zmienia. Jednak niektóre dzieci mogą uznać to za nudne.

Łóżko w formie autokaru dla dziewczynki

Kołyska dla dziewczyny

Łóżko do spania

Różni się od zwykłej obecności nadbudowy nad łóżkiem w postaci bajkowego domku, namiotu czarownica, zamku lub innej konstrukcji, które projektant wydawało się dość udane. Bardzo wygodne do gier i umieszczone w pokoju dziecinnym o odpowiednim projekcie, mogą stać się nieodzowną częścią wnętrza. Wadą jest to, że gdy dziewczyna wchodzi w okres dojrzewania, projekt schronienia może wydawać się jej głupi i będzie musiał zostać zmieniony.

Łóżko z kutego żelaza dla dziewczynki

Okrągłe łóżko dla dziewczynki

Dwupiętrowe łóżka

Są łóżka ze wzgórzem, na którym dziewczyna może zsunąć się ze zwykłych schodów. Istnieją dwa warianty:

 • bezpośrednio piętrowe łóżka - doskonałe rozwiązanie dla dwóch dziewcząt (najważniejsze jest to, że żaden z nich nie boi się wysokości);
 • Łóżko na poddaszu dla dziewczynki to doskonałe rozwiązanie dla małego pokoju, ponieważ pod wysoko położonym łóżkiem można postawić biurko, regał lub miejsce do gier.

Wysuwane łóżka

W rzeczywistości raczej sofy niż łóżka, ponieważ w stanie złożonym dokładnie tak wyglądają. Dobrze nadaje się do małych pomieszczeń - w ciągu dnia można je złożyć, zapewniając wolne miejsce i rozkładaną sofę do gier. Jednak zazwyczaj uważa się je za nieodpowiednie dla dzieci, ponieważ nie odpowiadają one wymaganemu poziomowi komfortu dla dziecka.

Transformator łóżko

Może zamieniać się w sofę, w szafę lub w stolik na dzień. Dla małego pokoju jest to doskonałe rozwiązanie, jednak drogie.

Podstawową zasadą, któ
rą należy przestrzegać przy wyborze formy, jest zainteresowanie pragnieniami dziecka. Jedna dziewczyna nie daje odpocząć wizerunkowi księżniczki, a ona będzie szczęśliwa, jeśli kupi łóżko dla dziewczynki. Innym nie tolerują zamki i księżniczek, ale marzenia o wyścigach i będą zachwyceni, aby móc wybrać coś w kategorii „dziecka maszynie łóżko dla dziewczynek.” I nawet jeśli dorosłym wydaje się, że zamek wygląda bezpretensjonalnie, a samochody powinny być zainteresowane chłopcami, to nie jest wymówka, by wybrać łóżko dla swojego gustu.

Jak wybiera łóżko dla nastolatka, trzeba skupić się na ich życzenia, nawet jeśli wykonawca rockowy, który chce jej dziewczynę do dekoracji, rodzice wydają się być straszne.

Łóżko dla małej dziewczynki

Łóżko-maszynka dla dziewczynek

Materace

W przeciwieństwie do formularza, o którym należy się skonsultować, materac powinien być wybierany bez względu na opinię dziecka, które nie jest jeszcze w stanie naprawdę zrozumieć, czym różni się od drugiego. Konieczne jest przestrzeganie podstawowych zasad, w różnych okresach dziewczyna potrzebuje innego materaca.

Dla noworodka

Potrzebuje sprężysty materac, ponieważ w tym okresie tworzyły zakręty kręgosłupa, a jeśli materac jest zbyt miękki, proces będzie błędna i doprowadzi do problemów.

Metalowe łóżko dla dziewczynki

Od 3 lat

Postawa nadal się formuje, ale potrzebuje czegoś innego - na tym etapie konieczne jest utrzymanie tylko uformowanych wygięć w odpowiednim stanie. Umiarkowanie twardy materac byłby dobrym rozwiązaniem.

Od 7 lat

Postawa jest kształtowana, a wymagania dotyczące materaca nie są już zbyt surowe. Jednak nadal nie powinien być zbyt miękki - może uszkodzić postawę.

Oprócz parametrów sztywności istnieją również inne niuanse, na które należy zwrócić uwagę.

Rozmiar

Zanim pójdziesz do sklepu, musisz zmierzyć łóżko. W przeciwnym razie, za mały materac będzie stale przesuwał się na dnie, a zbytnio będzie zginać się i kłamać krzywo nawet na łóżku z miękkim zagłówkiem.

Łóżko dla dziewczynki w stylu Art Nouveau

Łóżko dla dziewczynki z miękkim zagłówkiem

Materiał

Materiały syntetyczne uważane są za nieodpowiednie dla dzieci, ponieważ mogą powodować alergie, ale tanie naturalne często okazują się być rozcieńczone i syntetyczne, a także mogą być szkodliwe. Zwykle wybierz:

 • pianka poliuretanowa - tani, lekki, sprężysty lecz krótkotrwały materiał;
 • lateks - elastyczność, odporność na uszkodzenia mechaniczne i trwałość są uzupełniane wysoką ceną i prawdopodobieństwem, że dziecko będzie miało alergię;
 • Kokosowego lub bielizny - nie powoduje alergii, nie opóźniać wilgoci łatwo przecieku powietrza, ale są bardzo drogie i są one odpowiednie tylko dla małych dzieci, a charakteryzuje się dużą sztywnością.

Łóżko dla nastoletniej dziewczyny

Przyda się również zakup materaca, zwłaszcza dla małej dziewczynki, u której nocne kłopoty mogą się zdarzyć. Ponadto należy upewnić się, że:

 • na materacu i materacu nie ma szwów, które mogłyby zakłócać spokojny sen;
 • dno łóżka miało powietrze w stelażu i pozwalało, by materac nie odpłynął;
 • Powierzchnia materaca pozostała płaska - przy pierwszym pojawieniu się wgnieceń materac musi zostać zmieniony;
 • lepiej, jeśli pokrowce na materace są więcej niż jedno - będzie je po cichu wymazywać, zmieniając się w razie potrzeby.

Jeśli wszystko zostało zrobione poprawnie, dziewczyna będzie wygodna i łatwa do spania na nowym łóżku.

Łóżko dla dziewczynki w stylu Prowansji

Materiały i kolor

Materiał zależy od tego jak dziecko jest wygodne i ładne spać w łóżku (niezależnie od jego struktury - czy nominowany z jej szufladach, czy jest on wyposażony w miękkim zagłówkiem) - każdy z nich ma swoje wady i zalety.

Łóżko z litego drewna

Łóżko z litego drewna będzie ciężkie, piękne i bardzo klasyczne. Będzie miała szlachetną falę, wygodne lakiery. Być może z masywu wyłoni się słaby zapach sosny lub dębu, na którym prawdopodobnie powstanie skomplikowana rzeźba.

Łóżka w macie mają wiele zalet: są trwałe, wygodne, idealnie pasują do każdego wnętrza, są przyjemne w dotyku. Mają jednak także wady - są drogie i kapryśne. W pomieszczeniu o dużej wilgotności należy monitorować ogólny stan łóżka i okresowo odświeżać lakier. Jeśli coś go rozleje, najprawdopodobniej pozostanie plama.

Łóżka w szyku są odpowiednie dla nastolatków, którzy są znacznie mniej beztroscy niż małe dzieci w wieku 5 lat i młodsze.

Rzeźbione łóżko dla dziewczynki

Różowe łóżko dla dziewczynki

Łóżko z płyty wiórowej

Łóżko wykonane z płyty wiórowej będzie lekkie, tanie i wygodne, ale niezbyt wytrzymałe. W przeciwieństwie do szeregu łóżek, ten rodzaj łóżeczka jest mniej odporny na uszkodzenia i jest mało prawdopodobne, aby przetrwał całe dzieciństwo z dzieckiem. Płyta wiórowa zużywa się, może skrzypić, są na niej plamy. Ale jest łatwa do wymiany i może wyglądać nie gorzej niż prawdziwe drzewo.

Łóżka z kutego żelaza dla dziewczynek

Łóżka wykonane z metalu są trwałe, prawie niemożliwe do zerwania. Nie deformują się, nie ulegają zmianom wilgotności i temperatury, ale zimą są zimne w dotyku. Zawsze ciężki i drogi. Ponadto nie jest możliwe wykonanie łóżka dla dziewczyny z metalu. Design łóżek dla dziewczynek tego typu wygląda bardzo klasycznie i nie jest zbyt odpowiedni dla dzieci w wieku przedszkolnym i gimnazjalistów.

Rozkładane łóżko dla dziewczynki

Oprócz materiału ważny jest również kolor - zależy to od tego, ile łóżek dziecięcych dla dziewczyn będzie pasowało do projektu. Należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

 • Połączenie. Nie wszystkie kolory dobrze się ze sobą dogadują, więc przed zakupem łóżka warto znaleźć zestawienie kombinacji i zobaczyć, jak dobrze pasuje.
 • Odcienie. Do sypialni jasne jasne kolory nie pasują - zapobiegną zasypianiu. Ponieważ łóżko-maszyna dla dziewczynki n
  ie powinna być zbyt prowokacyjna, ani żadna inna. Miękkie pastelowe odcienie, ciepłe, dopasowane do reszty wnętrza.
 • Styl. Sypialnia Provence styl garnitur białe łóżko z zakładkami i koronki, do high-tech potrzebuje czegoś bardziej nowoczesnego, dla fantastycznej fantazji łóżku w białym kolorze tylko wtedy, gdy zostanie on sporządzony wzory, kwiaty i zwierzęta.

Podstawową zasadą jest zgodność. Łóżka dla dziewcząt w wieku 10 lat (lub 15 lub 2) mogą same w sobie być arbitralnie piękne, ale nie pasują do konkretnego pokoju dziecinnego. Należy o tym pamiętać.

Łóżko dla dziewczynki z szufladami

Dodatkowa funkcjonalność

Tylko łóżko jest dobre, ale jeszcze lepsze, jeśli ma dodatkowe funkcje, które można wykorzystać:

 • Pudełka. Łóżko z szafką pod spodem to doskonałe rozwiązanie dla dziewczynki, która ma dużo zabawek, ubrań i ciekawych drobiazgów, które potrzebują przestrzeni. Dotyczy to zwłaszcza małych pomieszczeń, w których szafka po prostu się nie obróci. Mogą występować różne formy, nawet okrągłe - i mogą również odgrywać ważną rolę we wnętrzu.
 • Baldakhin. Najprostszą odpowiedzią na pytanie jest, jak ozdobić łóżko. Ma wiele zalet: po pierwsze, piękny wygląd, a po drugie, w lecie może chronić od much i komarów, a po trzecie, dzięki czemu dziewczyna czuje się jak księżniczka, nawet jeśli była tylko pięć. Ponadto czasza może ukryć wystrój sali, zabawki, jasnych kolorach - pozwoli to dziewczyna na relaks przed pójściem do łóżka, nawet jeśli pokój wygląda jakby ciężko zasnąć.
 • Bortics. Łóżka dla dziewczynek ze zderzakami - doskonałe rozwiązanie dla dzieci w wieku przedszkolnym, zwłaszcza z niespokojnym snem. Bortiki uratują dziewczynę przed upadkiem, a poza tym mogą stać się częścią jej gier, a nawet swego rodzaju dekoracją.
 • Drugi poziom. Łóżko piętrowe dla dziewczyn wygląda świetnie i pozwala zaoszczędzić miejsce w pokoju. Ponadto sam proces snu może stać się dla niej przygodą, którą zawsze będzie ona przez lata.
 • Miękki zagłówek. Łóżka z miękkim zagłówkiem doskonale nadają się do tworzenia komfortu.

Łóżko dla dziewczynki w formie zamku

Rodzice decydują czy nastoletnich dziewcząt łóżka, łóżka dla prawie uprawianych dziewcząt, czy dzieci w ogóle - w każdym razie, że łóżko powinno wyglądać świetnie, materac powinien być wygodny i powinny pasować do wnętrza. Jeśli wszystkie te warunki są spełnione, a nastolatka i doshkolnitsa i mladsheklassnitsa będzie zadowolony z wyboru i zostanie wysłany do łóżka bez większego przekonania i kłótni.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

68 − 60 =