Gzyms w łazience: co wybrać, co wziąć pod uwagę

Gzyms do łazienki - to coś, czego potrzebujesz niezależnie od całkowitej powierzchni lub wnętrza domu. Specjalna kurtyna chroniąca przed strumieniem wody znajduje się nawet w kabinach prysznicowych. A w przypadku wariantów z klasyczną łazienką ta zasłona jest po prostu niezbędna - w przeciwnym razie naprawa, na sobie i sąsiadach na niższym piętrze, będzie musiała być wykonywana regularnie. Po każdej poważnej powodzi.

Gotowy gzyms w łazience

Wersja standardowa

Aby wygodnie i bezpiecznie korzystać z łazienki, potrzebujesz zasłony. Aby go powiesić, potrzebujesz takiego gzymsu.

Elementy gzymsu do łazienki

Tradycyjne karnisze, oczywiście, nie pasują. Ostatecznie powinieneś podnieść produkt, który będzie pasował do zamkniętej przestrzeni i będzie odporny na działanie wysokiej wilgotności. Wyroby z kutego metalu pod tym względem są zbyt uciążliwe i wrażliwe.

Ale co oferuje w przeważającej większości przypadków osoba szukająca karnisza do łazienki? Plastikowa rura teleskopowa, którą zazwyczaj mocuje się na dwa sposoby.

Pierwsza opcja to przekładka między dwiema ścianami. W tym przypadku rózga jest utrzymywana w miejscu dzięki temu, że kończy się dwoma końcami w monolitycznej powierzchni.

Metalowy pasek w łazience

Druga wersja, mniej powszechna, to instalacja za pomocą przyssawek. W rzeczywistości jest to ten sam element dystansowy, uzupełniony o przyssawki, pełniące funkcje dekoracyjne.

Frajerzy są zbyt niewiarygodni, aby utrzymać znaczną wagę, aby liczyć na ich długotrwałe i niezawodne użytkowanie.

1

Plastikowy teleskopowy drążek zasłonowy do łazienki

Profil aluminiowy - niezawodny, prezentowalny, kreatywny

Ale plastikowe listwy ślizgowe nie są jedyną opcją do montażu wodoodpornych żaluzji. Alternatywą może być gzyms oparty na profilu aluminiowym. Rozważ różnice w stosunku do przesuwnego stojaka z tworzywa sztucznego:

Aluminiowy gzyms w łazience

  • Wygląd. Profil aluminium ma bardziej estetyczny i reprezentatywny wygląd niż produkt z tworzywa sztucznego. Plastik jest naturalnie postrzegany przez większość kupujących jako atrybut taniego, w bezpośrednim i przenośnym znaczeniu, wnętrza. Nikt nie odwołał wszechstronności bieli. Jest połączony z dowolnymi odcieniami kolorów ścian, sufitu, urządzeń sanitarnych i wszystkiego, co można tylko wyobrazić w łazience;
  • Opcje lokalizacji. Rura z tworzywa sztucznego jest zamocowana tylko między dwiema ścianami. Metalową konstrukcję można zainstalować zarówno między przeciwległymi ścianami, jak i na suficie. Wyobraźmy sobie bardziej skomplikowany przypadek: kątowe położenie wanny. W tym przypadku przesuwny stojak nie działa, a model profilu łazienki jest również trudny w użyciu. Jednak w asortymencie OLEKSDEKO znajduje się elastyczny gzyms profilowy "Ai". Jest dostępny do montażu sufitowego i daje możliwość nadania profilu różnym zakrętom. Pozwoli to estetycznie i jakościowo ozdobić narożną wannę zasłonami.
  • Koszt. Średnio rury z tworzyw sztucznych są tańsze niż wieszaki wykonane z profili metalowych. Jednak liczby są zwodnicze. Po pierwsze, różnica w cenie nie jest krytyczna: średnio "zysk" z zakupu przesuwnej struktury PVC nie przekracza 50%. Po drugie, nie zapominajmy, że plastik nie jest tak trwały, jak niektórzy myślą. Agresywne warunki zewnętrzne (różnice temperatur, wilgotność) niekorzystnie wpływają na tworzywo sztuczne. Zmień te produkty będą musiały regularnie - tak, że ostatecznie bardziej odporna konstrukcja aluminiowa będzie opłacalne nabycia;
  • Niezawodność mocowania. W tej kwestii konsument będzie musiał wybrać to, co jest dla niego ważniejsze. Po jednej stronie skali znajduje się instalacja bez wiercenia ścian i sufitu. W związku z tym przewaga pręta teleskopowego, nic do wiercenia nie jest konieczne, wszystkie powierzchnie pozostają nienaruszone. Po drugiej stronie jest niezawodność instalacji okapowej. Mocowanie dystansowe wymaga systematycznego skręcania ruchomych części rury. Bez tego "zacisk" pręta prędzej czy później osłabnie i upadnie. System profili jest znacznie bezpieczniejszy: stabilnie mocuje się na metalowych wspornikach ze sprzętem.

Wymiary gzymsu z aluminium do kąpieli

Katalog firmy OLEXDECO pozwoli Państwu zakupić optymalny karnisz do łazienki, a także wybrać dowolne opcje aranżacji okien.

Zdjęcia do artykułu pochodzą z takich stron jak: olexdeco.ru, www.shtora.info, karni.ru

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 69 = 78