Czerwona płytka we wnętrzu łazienki: namiętny design (26 zdjęć)

Zazwyczaj w łazience głównymi są jasne kolory: biały, żółty, piaskowy, oliwkowy. Kolory te pomagają zrelaksować się, rozładować napięcie. Jasne kolory w tym przypadku są klasyczne, uważa się je za normę. Jednak nowocześni projektanci coraz częściej oferują odważne eksperymenty: dekorują łazienkę w wyzywająco czerwonych odcieniach. Ich zdaniem czerwony kolor zwiększa ton, dodaje nowej energii, pomaga zdobyć siłę.

Czerwona dachówka
Czerwona dachówka

Kąpiel designerska, wykonana z przewagą różnych odcieni czerwieni - jest modna, stylowa i oryginalna. Ludzie coraz częściej szukają tej opcji.

Czerwony jest kolorem pasji, gorącej miłości. Łazienka, urządzona w takim kolorze, doda pikanterii związkowi zakochanej pary. Według badań psychologów czerwony kolor jest preferowany przez pewnych siebie, nieprzewidywalnych, zwykłych ludzi. Tacy ludzie mają wrodzoną wolę, emocjonalność, otwartość, towarzyskość. Jeśli należysz do tej kategorii, odważnie udekoruj łazienkę na czerwono - podkreślisz nieodłączne cechy, o których wspomniałeś powyżej.

Czerwona dachówka

Jak zrobić okładzinę

Przetwarzanie czerwonych płytek może być całą powierzchnią ścian i podłogi. Jednak taka płytka jest z reguły układana w niektórych strefach (wokół wanny lub nad zlewem). Możesz zastosować kombinację różnych odcieni czerwieni: na przykład w postaci pasków lub różnego rodzaju wzorów. Możesz grać z typami płytek - na matowym tle bardzo skutecznie będzie wyglądać dowolny rysunek.

Czerwona dachówka

Jak wiadomo, rodzaj powierzchni płytek ceramicznych jest matowy, błyszczący, teksturowany lub dekoracyjny.

Teraz w sprzedaży jest duży wybór dekoracyjnych czerwonych płytek. Może imitować różne materiały: skórę, tkaninę, kamień i inne.

W sprzedaży dostępne są różnego rodzaju kielnie w kolorze czerwonym. Taką mieszaninę można potraktować jednobarwną płytką, co daje różne wzory, na przykład w postaci szkockiej tkaniny krajowej.

Czerwona dachówka

Mozaika

Czerwona dachówka

Czerwona mozaika

Użycie mozaiki do dekoracji łazienki pozwala uzyskać dowolne zdjęcie. Wszystko zależy od twojej bogatej wyobraźni. Możesz układać płytki różnego rodzaju, błyszczące i matowe. Możesz grać z różnymi opcjami koloru czerwonego, od najjaśniejszego do najciemniejszego, bordowego. Nie można ustawić ostrości na czerwony kolor. Dzięki czerwieni wiele innych kolorów doskonale się komponuje: biały, żółty, czarny, beżowy, oliwkowy.

Czerwona dachówka

Połączenie czerwonych płytek z innymi kolorami

Czerwony i biały

Czerwone meble

Wielu projektantów uważa, że ​​najbardziej udany z czerwonym kolorem wygląda na biały. Kolory czerwony i biały są preferowane przez kreatywnych ludzi, młode pary, a także ludzi, którzy chcą wypełnić swoje życie nowymi emocjami, jasnymi kolorami. Tutaj możesz dać pierwszeństwo zarówno czerwono-białym.

Czerwona dachówka

Jeśli zdecydujesz się skupić na kolorze czerwonym, to instalacje i meble powinny być białe. Ta metoda jest obecnie bardzo popularna. Wygląda stylowo, elegancko.

Jeśli zdecydujesz się wybrać biały jako główny kolor do projektowania łazienek, meble powinny być czerwone. Ta opcja, choć nie tak popularna jak poprzednia, ma jednak swoje zalety. Ta łazienka wygląda bardzo stylowo, przytulnie, romantycznie, niepowtarzalnie i elegancko. W takim przypadku zaleca się umieszczenie czerwonej płytki w postaci poziomych lub pionowych pasów. Stylowy również będzie wyglądał jak jedna ściana czerwonego koloru z drugą białą.

Czerwona dachówka

Istnieje inny wariant skierowania do łazienki w kolorach czerwonym i białym - użycie czerwonej kanalizacji. Ta opcja nie jest jeszcze tak popularna. Z jednej strony może wyglądać niepokornie. Z drugiej - bardzo niezwykłe i ekstrawaganckie. To prawda, że ​​przyzwoicie ma hydraulików w kolorze czerwonym.

Czerwona kąpiel

Czerwony i czarny

czerwone i czarne płytki

Podobnie jak biały, dobrze pasuje do czerwonego, czarnego koloru. Czerwono-czarna skala, ponieważ jest to niemożliwe przy okazji nadaje się do przestronnej łazienki. Jeśli zdecydujesz się udekorować swoją łazienkę w kolorach czerwonym i czarnym, zadbaj o wystarczającą ilość światła. W tym celu konieczne jest dodanie kilku lamp.
W ten sposób możesz również wizualnie zwiększyć przestrzeń w pokoju. Oprócz tych podstawowych kolorów możesz dodać kilka dodatkowych odcieni: biały, szary, złoty.

1
czerwone i czarne płytki
czerwone i czarne płytki

Style dekoracji łazienki za pomocą czerwonych płytek

Wśród różnych wariantów aranżacji łazienki za pomocą czerwonych płytek można wyróżnić następujące dwa style:

Chiński styl

Łazienka w stylu chińskim

Styl chiński to przede wszystkim naturalność i prostota. Oprócz czerwieni są też inne kolory, ale najważniejszą rzeczą jest oczywiście czerwony kolor. Harmonijnie dopasowane i różne akcesoria związane z Chinami: statuetki, fani i tak dalej.

Łazienka w stylu chińskim
Łazienka w stylu chińskim

Klasyczny styl

Łazienka w klasycznym stylu

Uważa się, że klasycznie urządzona łazienka powinna być dokładnie biała. Jednak nie zawsze tak jest. W tym przypadku bardzo odpowiednie będzie czerwone. Wnętrze pokoju zdobią drewniane meble, akcesoria wykonane z miedzi. Wygląda jak wanna z zakrzywionymi nogami.

Czerwona dachówka
Czerwona kąpiel z zakrzywionymi nogami

Wskazówki od profesjonalnych projektantów

Aby zaprojektować łazienkę, wybrałeś czerwoną płytkę. Oczywiście przede wszystkim wysłuchaj swoich pragnień. Pokój powinien wyglądać dokładnie tak, jak chcesz. Jednak nie jest zbyteczne stosowanie się do zaleceń profesjonalistów.

Jeśli wybrałeś czerwony kolor jako główny projekt łazienki, nie używaj aktywnie innych kolorów. Nawet pomyślne połączenie z czerwonymi białymi i czarnymi kolorami powinno być wtórne. W przeciwnym razie wnętrze będzie wyglądać jasno i kontrastowo.

Różowa dachówka w łazience

Jeśli Twoja łazienka jest wystarczająco duża, potrzebny jest czerwony kolor. Wszystkie wymienione wyżej zalety czerwonej płytki zostaną w pełni ujawnione. Jeśli jednak łazienka nie jest wystarczająco przestronna, to tutaj czerwona płytka nie jest najlepszą opcją.

Różowa mozaika
Różowe kafelki

Jeśli tak lubisz czerwony kolor, możesz użyć jego różnych odcieni: różowego lub bordo. Nie przesadzaj z błyszczącymi płytkami. W przeciwnym razie dostaniesz nadmierną ilość najciekawszych chwil.

bordowa płytka
bordowa płytka

Czerwień jest kolorem miłości. Niech to cudowne uczucie zawsze panuje w twoim domu!

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 70 = 73