Bankiet: piękno i wygoda na korytarzu (23 zdjęć)

Teatr zaczyna się od wieszaka, a dom jest od korytarza. Ile będzie piękna i wygodna dla właścicieli i gości, pod wieloma względami określa akcesoria. Jedna z takich miłych drobiazgów (bankiet na korytarz) nie znajduje się w każdym domu, ale gdziekolwiek jest, jest niezastąpiona.

Czym jest bankiet?

Konstrukcyjnie jest to mała ławka z twardym lub miękkim siedziskiem. W języku francuskim słowo to oznacza "małą ławkę". Wcześniej, i teraz, takie meble były wystawiane na przyjęciach dla gości, którzy chcieli odpocząć między wycieczkami na walcach.

Biały bankiet

Czarny bankiet

Szerzej stosowany nowoczesny sklep na korytarzach. Nie poważne wymiary nie anulują jego zgodności z ogólnym stylem pokoju. Szczelność większości małych mieszkań sprawiła, że ​​jest bardziej funkcjonalny. Teraz ławki na korytarzu wyglądają imponująco i wykonują kilka obowiązków.

Czarny bankiet

Klasyczny bankiet

Czym są ławy?

Nowoczesne ławki wyglądają inaczej. Określają to wymiary i styl przedpokoju, cel, w jakim zostały zakupione meble.

Klasyczny

Klasyczny bankiet w przedpokoju zaprojektowano w formie ławki z miękkim siedziskiem, zwykle na nogach. Żadna inna praktyczna korzyść, z wyjątkiem miejsca do siedzenia, nie spełnia. Ale taki luksus może sobie pozwolić tylko na właścicieli przestronnych apartamentów i surowych zwolenników tradycji. Praktyczni ludzie nie docenią takich marnotrawstw. Dla nich istnieją inne, wielofunkcyjne opcje mebli.

Wiadro z tapicerką w kwiaty na korytarzu

1

Drewniany bankiet na korytarzu

Z oparciem

Bankiety z oparciem na korytarzu należy zakupić z kilku powodów. Oparcie jest wygodne, aby polegać na przekwalifikowaniu, co jest szczególnie ważne dla rodzin z dziećmi, osób niepełnosprawnych lub starszych.

Praktyczna korzyść polega na tym, że oparcie chroni tapetę przed ścieraniem, a bardziej wytrzymała wykładzina ścienna z takim bankietem jest mniej brudna.

Bancette w stylu country

Wiadro z tablicy na korytarzu

Sofa

Bankiet w formie sofy, czyli z oparciem i składanym siedziskiem, rozwiązuje jednocześnie kilka problemów:

  • wygodne siedzenie;
  • przechowywanie wielu rzeczy;
  • dekoracja estetyczna.

Przez objętość zapakowaną pod siedzeniem rzeczy, całkowicie zastępuje całą skrzynię, która w tej formie i nie zauważysz. Jednak nawet małe sofy w przedpokoju mogą postawić właścicieli przestronnego pokoju.

Z półką

Ci, którzy nie chcą zagracać mieszkania masywnymi rzeczami, takimi jak bankiet w przedpokoju z półką. Wygląda minimalistycznie i funkcjonuje trochę: jako tymczasowe miejsce przechowywania, na przykład rękawiczki lub torebki gości. Ten projekt często ma kute ławki.

Pakiet MDF na korytarzu

Wiadro z metalu na korytarzu

Z krawężnikiem

Solidna opcja stosowana na średnich i dużych korytarzach. W nich bankiet z krawężnikiem może stać się elementem przestrzeni zagospodarowania przestrzennego. Znaczna ilość pozwala na uporządkowanie wewnętrznego układu sekcji według woli i potrzeb właściciela: od małych segmentów do separacji za pomocą pudełka na buty o dużych gabarytach.

Z podstawką pod telefon

Klasyczny zestaw telefoniczny wydaje się teraz anachronizmem: urządzenia mobilne prawie je zastąpiły. Jednak na banquettes z półką na telefon, nie było to zbyt wiele odzwierciedlenie. Po pierwsze, modele w stylu klasycznym są pożądane przez tych, którzy używają stacjonarnych telefonów. Po drugie, zwykły i bezpieczny dla narożników telefonu design - atrybut niektórych stylów, na przykład retro. Po trzecie, na takiej półce telefon komórkowy wraz z ładowarkami, słuchawkami i innymi akcesoriami usiądzie spokojnie. Na korytarzu najczęściej okazuje się, że gniazdko nie jest zajęte i można do niego doładować telefon.

Bankiet w stylu secesyjnym na korytarzu

Wyściełany stołek na korytarzu

Z butem

Jeśli ubrania, które są złożone na podłodze są denerwujące, potrzebujesz buta na korytarzu. Jednak utrzymanie go w czystości, szczególnie w zimie i podczas deszczu, nie jest łatwe. Ten minus neutralizuje bankiet na buty w korytarzu z drzwiami: za nimi łatwo jest ukryć zawartość. Przechowywanie butów w zamkniętej formie jest korzystne, ponieważ jest chronione przed słońcem, pyłem, uszkodzeniem.

Bankiet w przedpokoju z półkami na buty jest niezbędny dla fanów tej garderoby, którzy chcą pochwalić się kolekcją.

Z pudełkiem

Bankiet na korytarzu z szufladą ma konstrukcję, która pozwala wykonać kilka funkcji:

  • Racjonalnie zastosowano znaczną przestrzeń pod siedzeniem. Solidna głębokość umożliwia umieszczenie nad nim wieszaka na ubrania.
  • Ergonomia: małe przedmioty są zawsze na miejscu; wszystko jest dobrze widoczne, więc nie musisz tracić czasu na poszukiwanie.
  • Estetyka: w zamkniętych sekcjach dodaj konieczny, ale nie szczególnie piękny rodzaj rzeczy.
  • Możesz kupić długi model i przechowywać w nim zbyt duże rzeczy, co jest trudne do znalezienia innego miejsca.

Na otwartych półkach takiego bakketu we wnętrzu korytarza znajdują się przedmioty dekoracyjne.

Bambusowe buty na korytarzu

Wiklinowy bankiet w korytarzu

Wąskie

W przypadku małych, wydłużonych pokoi odpowied
ni jest wąski stół bankietowy na korytarzu. Pełna szafka nie stanie się, jakkolwiek małe rzeczy i buty w niej staną się naprawdę. Nie zawsze jest możliwe stworzenie tablicy, ponieważ odejmuje ona objętość, ale podłokietniki znacznie ułatwiają korzystanie z takich mebli.

Materiał

Bankiet to meble codziennego intensywnego użytkowania, dlatego jest wykonany z mocnych, praktycznych, łatwych w utrzymaniu materiałów.

Rama

Nowoczesne modele wykonane są z drewna, metalu, plastiku, a nawet ratanu, dzięki czemu można wybrać produkt o poziomie projektu lub prostszy model, zgodnie z możliwościami finansowymi i preferencjami.

Wiadro z półką na buty na korytarzu

Wiadro z półką

Drzewo

Najczęściej stosowaną i niedrogą opcją są płyty wiórowe lub podobne materiały. Są silne, piękne i przyjazne dla środowiska. Nawet przy wejściu wenge pasuje do fornirowanego modelu. Materiał ten został wybrany do tradycyjnych, konserwatywnych pomieszczeń. Zawsze niezwykły jest bankiet w stylu Prowansji w przedpokoju wiejskiego domu lub apartamentu o podobnym designie. Najczęściej jest to zasługą oryginalnej tapicerki, którą wybiera się na tle ogólnego wnętrza i akcesoriów.

W przypadku produktów rattanowych należy zachować szczególną ostrożność, aby nie były używane do przechowywania butów lub parasoli. Jednak dla innych rzeczy taki bankiet w przedpokoju z półkami jest idealny jako przyjazny dla środowiska i po prostu piękny.

Bankiet na korytarzu

Metal

Bankiet jest kojarzony z miękkością, przytulnością, dlatego metalowy model nie jest często spotykany. Jest to opcja dla amatora. Jednak najłatwiej jest się nim zająć, jeśli przechowuje buty. Zazwyczaj kuty bankiet w hali jest zamawiany w parach z innymi produktami o podobnej konstrukcji, na przykład z lustrzaną ramą lub z żyrandolami.

Kanapa w korytarzu

Wiadro z powrotem

Plastik

Biały lub jasny model jest umieszczony w płucach, pasażach powietrznych. Lub zaprojektowany jako high-tech, techno, minimalizm. Często wykonane z półką na buty.

Bankiet w stylu Prowansji

Szary basset

Filler

Miękki bankiet w korytarzu ma oparcie i siedzisko z innym wypełnieniem. Najbardziej trwała, trwała i jednocześnie wygodna opcja - konstrukcja sprężynowa. Najpopularniejsza i najtańsza pianka z pianki. Rozszerzona pianka poliuretanowa, w segmencie premium używa się lateksu.

Tapicerka

Bankiet w holu z siedziskiem wykonany jest w dwóch podstawowych wersjach:

  • Tkaniny meblowe są klasyczne z weluru, weluru, tkaniny, żakardu i bardziej nowoczesnego stada lub shenila. Są wybierane dla tła wewnętrznego, a gęstość jest określana przez obciążenia. Tapicerka tkankowa jest łatwa do wykonania sama.
  • Skóra - naturalna lub sztuczna. Pierwszy rodzaj to drogie modele, drugi bardziej budżetowy, ale będzie mniej. Skórzana tapicerka nie jest odpowiednia dla żadnego stylu (na przykład w minimalizmie, hi-tech lub imperium, jej użycie jest wykluczone). Jednak kute ławki ze skórzanym siedziskiem wyglądają stylowo, imponująco, a nawet brutalnie.

Wiadro z siedzeniem

Ławka na korytarzu

Co wziąć pod uwagę przy wyborze?

Przed zakupem lub zamówieniem należy dokładnie określić wymiary, przyszłą funkcjonalność, materiał tapicerski. Na przykład, należy rozumieć, że biała uczta lub inny delikatny dźwięk wygląda niesamowicie, ale wymaga zwiększonej opieki ze względu na zwiększony marsz. Najmniej szkodliwy jest miękki, półokrągły wzór, więc wybierają go rodziny z małymi dziećmi.

Narożny bankiet

Wbudowany bankiet

Bankiet z szufladami

Jeśli chcesz mieć stylowy bankiet na korytarzu, lepiej zwrócić się do profesjonalisty, aby kosztowny, wykonany na zamówienie model nie był pozbawiony smaku.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

46 − 39 =