Bajkowe tapety do pokoju dziecięcego: świat wyobraźni (28 zdjęć)

Wydanie pokoju dziecięcego lub sypialni jest odpowiedzialnym zadaniem, w pewnym sensie nawet bardziej poważnym niż wybór zabawek czy ubrań. Przesłanka, w której żyją dzieci, nie jest tylko częścią mieszkania rodzinnego, ale pierwszym miejscem, w którym mogą oni wywoływać i odczuwać własne, osobiste terytorium, konieczne dla formacji i rozwoju jednostki.

Fototapety w pokoju dziecinnym
Fototapety w pokoju dziecinnym

Dlatego tak ważne jest odpowiednio zaprojektowane wnętrze: skala kolorów, sylwetki detali, ogólna harmonia. Używanie tapet na ściany dla dzieci to dobry sposób na stworzenie radosnej, a jednocześnie cichej atmosfery w pokoju przeznaczonym dla dziecka. Kolory i rysunki wybrane przez bajkowych twórców fotomontażu stworzą przytulny i atrakcyjny kącik dla dziecka, dadzą dobry nastrój na każdy dzień.

Fototapety w pokoju dziecinnym

Fototapety w pokoju dziecinnym

Najbardziej popularna jest kombinacja tapety ze zwykłą tapetą, która ma dyskretną, dyskretną figurę lub w ogóle nie ma wzoru.

Najważniejsze jest, aby ustawić tapetę tak, aby nie były zasłaniane przez meble. Idealnie mogą pomóc w zagospodarowaniu przestrzennym pomieszczenia: podkreślić miejsce do gier, snu itp.

Fototapety w pokoju dziecinnym
Fototapety w pokoju dziecinnym

Wybór tapety dla dzieci

Jakie powinny być różne tapety w pokoju dziecięcym? Ich głównym celem jest stworzenie projektu dziecięcego pokoju, który przyjemnie jest wrócić po spacerach, przedszkolu, szkole, gdzie miło się obudzić, spokojnie i słodko zasnąć, bawić się. Drugą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, jest bezpieczeństwo dla zdrowia dziecka, ale zazwyczaj opiekują się nim wszyscy godni producenci. Trzeci aspekt to praktyczność, siła tapety, możliwość opieki nad nimi.

Fototapety w pokoju dziecinnym

Dla chłopców i dziewcząt

Jeśli chodzi o kolory i rysunki, dzisiejszy rynek materiałów wykończeniowych reprezentuje tak szeroką gamę, że kwestia wyboru tapety na ścianie do pokoju dziecięcego i nie mylić się staje się prawdziwym problemem.

Fototapety w pokoju dziecinnym

Zacznijmy od tego, że zorientowanie kupującego, dokonanie wyboru fototapety w pokoju dziecięcym, wynika z wieku, płci i smaku mieszkających tam dzieci.

Jeśli jedno dziecko lub dwoje dzieci tej samej płci żyje w pokoju, wybór jest nieco łatwiejszy. Zawsze możesz znaleźć tapety dla dzieci dla chłopców lub dziewcząt. Pierwsza kategoria to typy zdjęć ściennych dzieci z samochodów obrazów (tapety-samochodów, jak nazywają swoich chłopców), sonda i przestrzeń, superbohaterów i inne chłopięcy idoli, takich jak transformatory czy słynnym Spider-Man.

Fototapety w pokoju dziecinnym
Fototapety w pokoju dziecinnym

Pokój dla dziewczynek, zwłaszcza małych, są bardziej odpowiednie do być piękne tapety ze zdjęciami cute zwierząt i postaci z kreskówek: Plakat „Masza i Niedźwiedź”, „Kubuś Puchatek i przyjaciele,” Królewna Śnieżka wesołe, piękne wróżki Winx i urocza księżniczka z bajki Disneya.

Fototapety w pokoju dziecinnym
Fototapety w pokoju dziecinnym

Projekt pokoju dziecinnego z fototapetą powinien, jeśli to możliwe, odpowiadać wiekowi mieszkańców pokoju. Jeśli dla zdjęć dzieci w stylu kreskówki są odpowiednie, wtedy najprawdopodobniej będą zbyt dziecinne dla nastolatków. Powinieneś więc znaleźć bardziej uniwersalne pomysły na wnętrze takiego pokoju.

Fototapety w pokoju dziecinnym
Fototapety w pokoju dziecinnym

Piękne i praktyczne

Nikt nie będzie kwestionował tego, że papierowe tapety są najbardziej przystępne i bezpieczne pod względem ekologii, a najlepiej jest ozdobić sypialnię dla dzieci lub pomieszczenie do gier. Istnieje wiele innych powodów tego wyboru.

Fototapety w pokoju dziecinnym
Fototapety w pokoju dziecinnym

Dzieci z nieskrępowaną energią i niewyczerpaną fantazją na figlach i kreatywności potrafią zadrapać, poplamić, rozerwać i pomalować prawie wszystko, co osiągną. Stosunkowo tanie tapety papierowe są tańsze do zastąpienia, jeśli to konieczne.

Fototapety w pokoju dziecinnym
Fototapety w pokoju dziecinnym

Ci, którzy mieli już okazję do radzenia sobie z tym problemem, należy podać następujące zalecenie: dla najmniejszych pokój Tapety na dwóch poziomach - przyciąć górę, gdzie można umieścić na przykład, tapety jasny dla dzieci ze zwierzętami, właściwe i chłopców i dziewcząt, a bardziej praktyczne dolny z tapety z pstrokatym wzorem lub zmywalną osłoną. Niech dzieci do zabawy poznają świat i jego możliwości, jednocześnie rozmazywanie i malowanie dolnej kondygnacji na tapetę. Łatwiej jest go wymienić, niż pokryć cały pokój.

Fototapety w pokoju dziecinnym

Dobrym rozwiązaniem na niższym poziomie będzie płynna tapeta. Ich użyteczną cechą jest możliwość naprawy uszkodzonego obszaru bez połączeń: nowa warstwa powłoki jest po prostu nakładana na uszkodzony obszar. Ze względu na wystarczająco szeroką gamę kolorów, łatwo jest wybrać harmonijną kombinację dla eleganckich górnych i skromnych niższych poziomów.

Fototapety w pokoju dziecinnym

Dla małych i dużych

Jak wybrać tapetę do pokoju dziecięcego, aby pasowała do dzieci w różnym wieku? To pytanie często pojawia się w rodzinie, w której są dzieci, których różnica przekracza 5 lat. Oczywiście powinieneś raczej orientować się w tym przypadku, na starsze lub średnie dzieci. Wystarczająco uniwersalny w przedziale wiekowym można nazwać dziecięcą fototapetą z naturą. Rysunki z pięknymi krajobrazami, uroczymi zwierzętami i ptakami wyglądają dość solidnie dla nastolatków, ale jednocześnie są całkiem zabawne dla dzieci.

Fototapety w pokoju dziecinnym

Opcjonalnie możesz skorzystać z takiego pomieszczenia do strefowania tapet.

Na przykład stylowe tapety-taczki z boku zaprojektowane dla dwunastoletniej nastolatki i kolorowe tapety 3D z animowanymi motywami dla jego pięcioletniego brata. Lub romantyczny krajobraz dla dziewczynki trzynastoletniej i bajki dla jej młodszej siostry.

Kilka zaleceń

  • Do 3 lat. Możesz doradzić czyste, ale nie tnące oczy, kolory, najlepiej ciepłe tony i spokojne obiekty obrazów. Rodzice zwykle nie mają czasu, aby spojrzeć za siebie, ponieważ ich dziecko zaczyna interesować się otaczającą sytuacją. Pozwól jej być tak przyjaznym, jak to tylko możliwe!
  • Od 3 do 6 lat. Dziecko już nie uczy się pokoju, aktywnie go używa. Doskonale rozumie, co jest namalowane na ścianach (a czasem gotowe do uzupełnienia zdjęć). Czas przejść do znanych i zrozumiałych obrazów, które budzą zaufanie. Rysunki tapet powinny być zabawne i umiarkowanie jasne, a wizerunki księżniczek lub niedźwiedzi nie są zbyt duże. Lepiej niewiele więcej niż samo dziecko.
  • Od 6 do 9 lat. Energia dziecka staje się szczególnie stosowana, a wyobraźnia jest szczególnie bogata. Lepiej zrezygnować ze średniej wielkości rysunku w jasnych, ale naturalnych odcieniach. Uwaga: niedźwiedzie i słonie mogą już wydawać się dziecinne "zbyt małe", ale księżniczki, wróżki i superbohaterowie wchodzą w swoje.
  • Starsze niż 9-10 lat. Dziecko jest prawie nastolatkiem! Czas wysłuchać jego opinii. Nabył dość specyficzne gusta, ale wciąż można je delikatnie dostosować.

Pokój Teen

Jeśli wybierzesz tapetę w pokoju, aby dziecko mogło kierować się jego ulubionymi bajkami i baśniami, lub nawet własnym gustem, wówczas wnętrze dla dziecka starszego niż dziesięć lat powinno być uformowane według różnych kryteriów.

Fototapety w pokoju dziecinnym

Po pierwsze, tworząc pokój dla nastolatków, powinieneś zapytać ich o zdanie. Ogólnie rzecz biorąc, czas od ciepłych kolorów i miękkich tonów można przenieść do chłodniejszych odcieni i, być może, więcej kombinacji kolorów kontrastowych. Lepiej, jeśli samo dziecko potrafi wyrazić siebie na rzecz konkretnego odcienia, a co najważniejsze, sam może wybrać fabułę fototapet.

Fototapety w pokoju dziecinnym

Ogólnie rzecz biorąc, wystrój wnętrz ich domów jest bardziej zainteresowany dziewczętami, ale powinno być również możliwe wybieranie chłopców. Co więcej, w dobrych sklepach z tapetami zazwyczaj można wybrać coś dla każdego dziecka. Różnorodność tematów daje nastolatkowi okazję do zrealizowania normalnego pragnienia niezależności i uczestniczenia w tworzeniu wnętrza, w którym poczuje się wyjątkowo komfortowo w aspekcie psychologicznym. Obrazy statków kosmicznych w tle tajemniczej przestrzeni, stromy samochód, ujęcie z popularnego filmu akcji - coś, co chłopiec doda dumy do swojego pokoju, gdy pokazuje to znajomym.

Fototapety w pokoju dziecinnym

Jeśli chodzi o nastolatki, większość z nich chętnie uczestniczy w podejmowaniu artystycznych decyzji w obu kierunkach kolorystycznych i stylistycznych.

Fototapety w pokoju dziecinnym

Jeśli dorośli będą musieli rozwiązać ten problem na własną rękę, wtedy można polecić dziewczętom pastelowe, liliowe, słoneczno-żółte, delikatne zielone, brzoskwiniowe i pełne wdzięku sylwetki. Dla chłopców - bardziej "poważne" niebieskie, szare, brązowe, czerwone odcienie i wyraźne, kontrastujące kontury.

Fototapety w pokoju dziecinnym

Najpiękniejsze tapety, które mogą ozdobić pomieszczenie dl
a dziecka, są zwykle wykonywane na papierze. Dzieje się tak, ponieważ dobry papier zapewnia najlepszą jakość obrazu zarówno przy oddawaniu barw, jak i pod względem ostrości konturów i przejść kolorów. Papier jest faktycznie nietoksyczne i antyalergiczne, gdyż stosuje się barwniki bezpieczeństwa, tapety papierowe łatwiejsze do klejenia i przycinania, dzięki czemu mogą oni wybierać bez obawy o nie poradzić sobie z dekoracją pokoju.

Fototapety w pokoju dziecinnym

I ostatnia zaleta: asortyment papierowych fototapet jest bardzo szeroki. Przy odrobinie wysiłku możesz znaleźć najlepszą opcję, odpowiednią dla swoich dzieci. A wnętrze przedszkola zależy w dużej mierze od sposobu dekoracji ścian. Po wybraniu fototapety w pokoju dziecięcym, wybierasz komfort, nastrój i komfort psychiczny dla dzieci.

Fototapety w pokoju dziecinnym
1