Atmosferyczne zielone kafelki w łazience: natural vivacity (23 zdjęć)

Kolor zielony ma korzystny wpływ na stan psychiczny osoby. To kolor natury, kolor harmonii. Pomaga zmniejszyć stres, stres fizyczny i psychiczny. Te czynniki, a także chęć nadania swojemu domowi niepowtarzalnego wyglądu i stylu, sprawiają, że ludzie wybierają zielone kafelki.

Zielone kafelki

Łazienka to miejsce, w którym spotykamy się z nowym dniem i relaks po całym dniu. To jest miejsce, w którym chcesz pomyśleć o przyjemnym.

Więc robisz naprawy w łazience. Którą płytkę wybrać do rejestracji? Jaki powinien być kolor? Banalne białe kafelki teraz nikt nie jest zaskoczony. Tak, biały jest klasycznym, ale czy konieczne jest wybranie płytki tego koloru do łazienki?

Zielone kafelki
Zielone kafelki

Płytka zielona - dość oryginalne rozwiązanie pod względem designerskiej łazienki. Zielony kolor w połączeniu z kąpielą pomogą Ci się zrelaksować w jak największym stopniu, usunąć stresujący stan, wyrzucić z głowy wszystkie negatywne myśli i emocje, które nagromadziły się w ciągu dnia.

Zielone kafelki dadzą poczucie jedności z naturą. Ponadto możesz zaskoczyć swoich znajomych w ten sposób.

Zielone kafelki

Wybór zielonej płytki

Więc zdecydowałeś się ułożyć łazienkę zielonymi kafelkami. Kupując, pamiętaj, aby zwracać uwagę na to, co jest napisane na etykiecie. Faktem jest, że do ścian i podłóg stosuje się różne rodzaje materiałów okładzinowych.

Zielone kafelki

Płytka podłogowa ma trwałość, nie jest śliska, często ma matową powierzchnię. Etykieta pokazuje stopę. Na etykiecie kafelka przeznaczonego na ściany nakładany jest obraz pędzla. Jeśli materiał wierzchni jest odporny na działanie środowiska, na opakowaniu umieszczana jest litera "AA". Do ścian można użyć klasycznego materiału licującego emalię. Taka płytka ma reprezentacyjny wygląd, jest łatwa do czyszczenia. Ponadto jest odporny na środki czyszczące. Ma jednak wady - kruchość i krótkotrwały okres użytkowania.

Zielone kafelki

Rodzaj i rozmiar płytek

Na wygląd łazienki wpłynie nie tylko kolor płytki ceramicznej, ale także jej wielkość i rodzaj powierzchni. W związku z tym masz ogromny wybór - w sprzedaży znajdziesz dachówkę o różnych rozmiarach iz inną powierzchnią.

Zielone kafelki

Jeśli masz łazienkę o przyzwoitych rozmiarach, rozmiar materiału okładzinowego nie jest tak ważny. Możesz tu użyć dużych lub małych płytek lub udekorować pokój mozaiką. Możesz także "grać z rozmiarem", używając płytki o różnych rozmiarach w tym samym czasie. W ten sposób można utworzyć rysunek lub warunkowo podzielić pokój na strefy.

Zielone kafelki

To zupełnie inna sprawa, jeśli łazienka jest mała. Nie ma tu zbyt wielu opcji. Nie zaleca się stosowania dużych materiałów podszewkowych - będzie to wyglądało brzydko. Małe płytki lub mozaika w tym przypadku również nie są najlepszą opcją - to wizualnie zmniejszy przestrzeń pomieszczenia. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest wybór płytek średniej wielkości: 20x20 lub 30x20. Przy ułożeniu kwadratowej płytki nie powinno być żadnych pytań. Ale jak ułożyć prostokątną płytkę na ścianie: pionowo lub poziomo? W pierwszym przypadku można wizualnie zwiększyć wysokość łazienki, w drugim - szerokość. To samo dotyczy seksu.

Zielone kafelki
Zielone kafelki

Według rodzaju powierzchni, płytki ceramiczne dzielą się na następujące typy:

1
  • błyszczący;
  • matowy;
  • teksturowane.

Błyszczące kafelki są najbardziej rozpowszechnione. Łatwo to wyjaśnić - wyświetla bardziej żywe kolory, ma piękny wygląd. Ponadto bardzo łatwo się myje. Jednak połysk ma swoje wady. On, odbijając światło, tworzy odblask. Ma to negatywny wpływ na oczy. Jeśli masz problemy ze wzrokiem, lepiej użyć płytki matowej. Ta płytka jest również idealna do podłogi. Ma szorstką powierzchnię, nie można go poślizgnąć. Jednak pranie, odpowiednio, płytki o matowej powierzchni jest trudniejsze niż z błyszczącym wykończeniem.

Zielone kafelki

Jeśli chcesz nadać swojej łazience niepowtarzalny, oryginalny wygląd, użyj go, by zwrócić uwagę na teksturowane kafelki. Jest również nazywany dekoracyjnym. Sprawi, że Twoja łazienka stanie się prawdziwym dziełem sztuki!

Zielone kafelki

Textured zielona płytka w łazience dom na wsi

Płytki dekoracyjne imitują różne materiały: piasek, kamień, kamyk, wodę, pęcherzyki powietrza, metal, drewno, pajęczynę i tak dalej. Tutaj po prostu połącz swoją wyobraźnię lub zaufaj profesjonalnemu projektantowi.

Zielone kafelki

Odcienie

Jeśli zdecydujesz się udekorować łazienkę na zielono, możesz spróbować "grać" w jej różnych odcieniach: oliwkowym, szmaragdowym, jasnozielonym, limonkowym i tak dalej. Jeśli chcesz nadać pomieszczeniu styl klasyczny, lepiej użyć kafelka ciemnozielonych odcieni. Jeśli wolisz bardziej nowoczesny design, lepiej użyć jasnych, zielonych kolorów. W takim przypadku wizualnie powiększysz wymiary pomieszczenia.

Zielone kafelki
Zielone kafelki

Zielony kolor doskonale łączy się z wieloma innymi kolorami, ale musisz być ostrożny - niektóre kombinacje kolorów mogą wyglądać na nieprzedstawialne. Idealnie, wraz z zielonym kolorem do projektowania łazienki, stosuj odcienie bieli, żółtego, beżu i kremu.

Zielone kafelki

Gdy stoi się w łazience, pożądane jest, aby kolor płytki różnił się od koloru ceramiki sanitarnej. Jeśli kafelek jest zielony, instalacja powinna być lekka i odwrotnie. Meble mogą mieć ten sam kolor co ściany.

Zielone kafelki
Zielone kafelki
Zielone kafelki

Styl łazienki

Współcześni projektanci wyróżniają następujące style do projektowania łazienki:

  • Grecki styl charakteryzuje się płytkami w kolorze białym lub oliwkowym. Podłoga i ściany muszą być w różnych kolorach.
  • Jeśli chcesz udekorować swoją łazienkę w stylu marynistycznym, musisz zwrócić większą uwagę na pastelowe, czułe tony. Odpowiednie są tu płytki dekoracyjne. Wspaniale jest patrzeć na ścianę każdego morskiego krajobrazu.
  • Tropikalny styl. W takim przypadku należy preferować jasne pistacjowe, piaskowe lub sałatkowe odcienie. W przypadku podłogi idealnie dopasuje się matowa płytka z piasku. Aby uzupełnić projekt, umieść w łazienkach żywe rośliny, wiklinowe meble i ręczniki w jasnych kolorach. W takim przypadku nie można udać się na tropikalne wyspy.
  • Styl Vintage. Podobnie jak w przypadku stylu greckiego, należy preferować kwiat oliwkowy. Zamiast płytek w stylu vintage lepiej jest użyć drzewa do dekoracji podłogi, ale wtedy powinna być dobra wentylacja. Idealnie pasuje do tego stylu kanalizacji na rzeźbionych nogach.
  • Styl art deco dla łazienki to połączenie zieleni z białymi, żółtymi lub złotymi kolorami. Ta kombinacja może być uzupełniona metalicznym kolorem.
  • Stylowa awangarda jest odpowiednia dla młodych ludzi. Jedna ściana, wykończenie z zielonymi kafelkami, druga - czarno-biała. Na podłodze można umieścić matową dachówkę.
  • Mozaika. W tym przypadku nieskończona liczba opcji. Wszystko zależy od twojej bogatej wyobraźni. Możesz eksperymentować z kaflami w różnych kolorach i rozmiarach.
Zielone kafelki
Zielone kafelki
Zielone kafelki
Zielone kafelki
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 4 = 1